Hakan Peker- İstanbul Gazetem

 

Magazin dünyasının ünlülerini okurlarımızla buluşturan Sinem KAYACAN sizlerden gelen yoğun istek üzerine ünlü sanatçı HAKAN PEKER ile röportaj  yaptı. sizlerin merak ettiği soruları ünlü sanatçı cevaplandırdı.

HAKAN PEKER SORU CEVAP RÖPORTAJI 

  1. Hakan Peker nasıl biridir ? siz kendinizi nasıl tanımlıyorsunuz?

iş hayatında çalışkan prensipli , detaycı ve titiz biriyim.bunun dışında eğlenceli samimi içten doğal mütevazi olduğumu etrafımdaki tanıyan herkes söyler.hatta beni yakından tanıyan arkadaşlarım sen doğalında komik bir adamsın derler..ama bazen sinirli çekilmesi güç anlarımda oluyor tabii))

  1. Ünlü olmanın zorlukları size göre nelerdir?

Ünlü olmanın hem zor hem kolay yanları var.zor olan tarafları toplumun gözü önünde olduğunuz için hayatınızı dilediğiniz zaman dilediğiniz gibi yaşamıyorsunuz.çünkü insanlar sizi n sanatcı olduğunuz için bir örnek teşkil etmenizi bekliyorlar.bu da bazen benim üzerimde baskı yaratabiliyor. Güzel ve kolay olan tarafı ise ;tanıyıp tanımadığınız binlerce insan tarafından sevildiğini saygı duyulduğunu hissetmek tarifsiz bir duygu..bu enerji yaşamını kaplıyor ve olumlu yönde etkiliyor.

3.Sizi bugünlere getiren başarılı bir şarkıcı olmanın sırrı sizce nedir?

Yetenek çok çalışmak ve sabır…uzun yıllardır müzik hayatının içindeyim… çok güzel ve hit olan şarkılar yaptım.şarkılarım 7den 70 e milyonlarca insan tarafından hepbir ağızdan yıllarca söylendi .bunun tam olarak bir sırrı yok. Bu bana göre bu benim şahsi bir başarı öyküm..ben bunları yaptım diye herkes başarıya böyle gidecek diye bişeyde yok…Başarı kişiye özeldir.

13342256_10206245187908681_1932040617_n4- Müziğe kaç yaşında başladınız ? Ailenizin yönlendirmesi nasıl oldu ailenizde müzisyen varmı?

Ailemde müzisyen yok .ailem müzikle uğraşmamı da istemedi.ben tamamen kendimi kendim keşfettim.24 yaşındayken müziğe başladım. Önce İngilizce şarkılar okudum.sonra 1989 bir efsane isimli albümümle ilk profesyonel müzik hayatım başladı.

5- Elbette üretilen eserler çocuklarınız gibi ancak en severek okuduğunuz şarkı hangisi?

Ben sahne de okurken en çok hit olan bir efsane karam amma ve lakin unutmadım seni beni aldatma köylü güzeli kelimeler yetmez camdan cama gibi birçok şarkımı daha çok severek okuyorum. Çünkü yaptığım müziğin herkes tarafından bilinip hep bir ağızdan söylenmesi beni çok mutlu ediyor.Bu yüzden hitlerim çok olunca enlerim de çok oluyor

6.ilk sahne aldığınız yer neresi?

Unuttum ))))

7. neden sinema oyunculuğu değilde müzik???

Önce dans ettim sonra mankenlik yaptım sonra müziğe başladım çok başarılı oldum.sonra prodüktörlüğe başlayıp Peker müziği yani kendi şirketimi kurdum.burak kut zafer Peker ali güven özlem tekin ve Erhan güler yüz ün ilk albümlerini yaptım.1994 senesinden itibaren çok sayıda sinema ve dizi film oyunculuğu için teklif aldım.fakat o dönemlerde bir taraftan kendi konserlerim bir taraftan prodükte ettiğim sanatçılarım diğer taraftan şirketim derken zamansızlıktan hiçbir teklifi kabul etmedim. günün birinde yapımcılığını da üstleneceğim bir film yapmak istedim. Ve şimdide bunun hazırlıkları içerisindeyim.inşallah yakın zamanda sevenlerimin karşısına güzel bir sinema filmiyle çıkacağım.

8.ilk albümünuz ne zaman çıktı?

1989 bir efsane albümü

13342313_10206245187748677_1475792531_n9-Televizyon da kendiniz bir program yapmayı düşünüyor musunuz?

İçeriğini beğeneceğim güzel samimi bir format gelirse neden olmasın…

10- Müzikle uğraşan yeni şarkıcı adaylarına önerilerileriniz nelerdir?

Çok çalışsınlar yılmasınlar sabredip hayallerinin peşinden koşmaya devam etsinler.kendilerine inansınlar.

11- En büyük hayaliniz nedir?

Şükürler olsun ki çocuk yaşlardan beri hayal ettiğim dilediğim her şeye kavuştum. Başarı çok sevmek sevilmek ödüller almak kariyer edinmek mutlu huzurlu bir yaşam sürmek gibi …. En son hayalim ise yapmayı planladığım sinema filminde de başarıyı yakalamak…

12. Günlük hayatınızda neler yapıyorsunuz?

İşlerimin olmadığı zamanları anlatmak daha kolay mümkün olduğunca seyahat ediyorum. Çünkü gezmeyi yeni yerler görmeyi seviyorum.bunun dışında her insan gibi spor yapıyorum dinleniyorum evde vakit geçirmeyi çok seviyorum.film izliyorum …evde olmadığım zamanlarda geziyorum..

13. Sizi kameramı fotoğrafmı şöhret etti?

Kamera yada fotoğraf kimseyi şöhret etmez.:) insanlar sizi ekranda gördüğünde sever yada sevmez…ben sevilenlerden olduğum için şanslıyım..Bu da kişinin aora sıyla ilgilidir.

14. Türkiye’de bu mesleği 4 4lük yapan bir sanatçısınız kaç yıldır müzik hayatındasınız ?

1989 dan itibaren devam ediyor..hesapla işte..:))

15. Yeni projeleriniz var mı? ve son sözlerinizle sohbetimizi bitirirsek !

Evet sinema filmi ve yeni şarkılardan oluşan bir albüm hazırlıyorum…Ve siz değerli İstanbul Gazetem Magazin ekibine çok teşekkür ederim. hayranlarım sizin sayfalarınızdan yeni projelerimi takip edebileceği için tekrar teşekkür eder başarılarınızın devamını dilerim.

 

 

BASILI YAYINIMIZ İÇİN ABONE OLUN .

GAZETENİZ KAPINIZA GELSİN .

İstanbul Gazetem Dağıtım Alanları:

İstanbul bölgesinde ki tüm devlet kurum ve kuruluşları,[Belediyeler ,Belediye Müdürlükleri,Hastaneler,Kaymakamlıklar,Sendikalar Ve Okullar)

İstanbul bölgesindeki tüm dernek ve dernek kurumları,

Vakıflar,sosyal çalışma platformları,

Siyasi partilerin il ve ilçe başkanlıkları,

İstanbul bölgesinde şirket kurum ve kuruluşları,

Türkiye’nin tüm illerine ve İstanbul’un  ilçelerindeki  mahallelerinde bulunan  abonelerimize….

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

Yenilenen içeriği ile yeni çalışmalarımızda yer almak isteyen siz değerli okuyucularımız bizimle irtibata geçiniz.

ABONE KAYIT : Varol Kısa (0535 248 40 23) 

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

Telefon numaralarımızla irtibata geçip abonemiz olabilirsiniz .Veya hesap numaramıza yıllık abonelik bedeli 100 tl yatırdıktan sonraistanbulgazetem@hotmail.com adresimize mail göndererek ” Adınızı , gazetenizin gelmesini istediğiniz adresinizi ve telefon numaranızı ” göndermeniz yeterli olacaktır. Türkiye’nin her yerine Gazetemiz ulaşmaktadır.

İlginiz için teşekkür ederiz. 

 

Abonelik ve destekleriniz için

HESAP NUMARAMIZ

YAPI KREDİ /Varol Kısa

Ferahevler Şubesi / Şube no: 1139

Hesap no: 89757664

IBAN: TR23 0006 7010 0000 0089 7576 64

Bir cevap yazın