Hedef 24 Haziran 2018 erken Seçim

Hedef 24 Haziran 2018 erken Seçim;

Hükümet Erken Seçim tarihini 24 Haziran 2018 olarak açıkladı. Erdoğan, tüm milletvekilleriyle Genel Merkez’de kahvaltıda buluşacak.
 

AKP

Milletvekillerine Genel Merkez’den giden mesajda:
“Sayın Milletvekillerimiz
19 Nisan 2018 Perşembe günü (yarın) saat 11:00’de Genel Merkez’de Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız SN. Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında yapılacak kahvaltılı toplantıya katılmanız önemle rica olunur.” denildi.

CHP 

 

Kılıçdaroğlu, “Hazırız kazanacağız, 2018 demokrasi yılı olacak” dedi.
 
İttifak çalışmalarının da en kısa sürede tamamlanacağını söyleyen CHP lideri, seçim bildirgesinin hazırlanması için çalışmaların da başlatılması kararı alındığını söyledi.

V.K.İ.Y.

Hedef 24 Haziran 2018 erken Seçim için VKİY Lideri Varol KISA ” Tüm hareket amirlerimiz ve gönüllülerimiz profil resimlerini logomuz yapsınlar. Bizleri destekleyen değerli milletimizde profil resimlerini VKİY yaparak gücümüze güç katabilir. bizlerin amacı halen HEDEF 2019 Yerel seçimlerinde tüm belediyeleri Atatürk düşüncesini yaşayan adaylara vermektir. ” dedi.

ERKEN SEÇİM  İSTANBUL GAZETEM’de TAKİP EDİLİR

 

Tüm sanal ortamın hakimi İstanbul Gazetem güçlü kadrosu ile Türkiye ve yurtdışı haberler ile sizlere anında yayın yapan tek yerel gazete olma başarısını devam ettiriyor.

Varol Kısa İle İstiklal Hareketi

ERKEN SEÇİM 24 HAZİRAN 2018

 

YSK 60 GÜNLÜK BİR TAKVİM OLUŞTURACAK
 
1 Kasım’da Milletvekili Seçimi Kanunu’ndaki 90 günlük süreyi kısaltma yetkisi bulunduğuna karar veren YSK, 60 günde tamamlanacak bir taslak takvim oluşturmuştu.
 
Milletvekili genel seçiminin 1 Kasım’da yapılmasının planlandığı takvimde seçmen listelerine itirazlar, adaylık başvuru süreci gibi bazı konulardaki süreler kısaltılmıştı. 24 Haziran seçimlerinde de aynı yol izlenecek.
Konuyla ilgili açıklama yapan YSK Başkanı Sadi Güven şunları söyledi:
 
Bugün itibariyle seçim takvimi hazırlıkları başladı. Bir iki gün içerisinde bunu tamamlayacağız. TBMM’den yasanın çıkmasını bekleyeceğiz. Ondan sonra da süreci işleteceğiz.
 

 

ERKEN SEÇİM TASLAĞI 4 SİYASİ PARTİYLE GÖRÜŞÜLECEK

 
Yine 1 Kasım erken seçimlerinde taslak, YSK’daki 4 siyasi parti temsilcisinin görüşüne sunulmuştu. Temsilcilerin taslak üzerinde parti yetkilileriyle yaptığı çalışmaların ardından, öneri ve görüşler YSK’ya bildirilmişti. YSK, görüşler doğrultusunda taslağa son şeklini vererek kesin seçim tarihini belirlemişti.

 

Bir cevap yazın