Herkesin vicdanı kendi polisidir

Herkesin vicdanı kendi polisidir

Sarıyer Emniyet müdürlüğü huzur toplantılarının ikinci yılında Tarabya Otelinde mahalle sakinleri, ilçe siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman BİLGİN ve Sarıyer Emniyet Müdürü Ercan ÇAMIRCI  yönetiminde gerçekleştirildi. 

Sarıyer Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı sözlerine başlarken “Ülkemiz hain terör saldırılarıyla üzücü günler yaşıyor. Beşiktaş’ta gerçekleşen terör saldırısında hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerim” dedi.  Sözlerine devam eden Çamırcı bir önceki yıl ile bu yılın kısa özetini geçti. 

Şimdi geçen sene yapılan huzur toplantılarını sizlere hatırlatmak amacıyla bilgi vermek isterim. Bir çok mahallede ışıklandırma sorunu, gece geç saatlerde mahalleliyi rahatsız eden gurupların varlığı, açık alanda alkol kullanımı, motor ve araçların gürültü kirliliği, trafik sorunu, okul önlerinde yabancı kişilerin varlığı olarak sizlerden gelen şikayetleri derleyip sayın büyüklerimizle görüşüp İstanbul ve Sarıyer genelinde uygulamalarda bulunduk.

Sarıyer’de bir yıl içerisinde İstanbul Emniyet Müdürlüğümüz ile birlikte neler yaptık; Öncelikle ilçemizin genelinde değişik noktalarda 24 saat boyunca sabit ve hareketli uygulamalar yaptığımızı belirtmek isterim ve sahillerde güvenlik ekibi olarak “Bisikletli Polis” ekibi kurduk. Sahillerimiz artık daha huzurlu sizlerin hizmetinizde.  15 aranan şahısları, uyuşturucu kullanan şahıslar, çevreyi rahatsız edenler, açıkta alkol alan şahısları yakalayan ekibimiz “Park ekibi” kurduk. Trafik ışıklarında cam siliciler, dilenciler, çevreyi ve şoförlerimizi rahatsız eden şahıslara müdahale için “Mobil ekibi” kurduk. En önemlisi hizmetlerimizden biri olan bizlerin eli kolu dediğimiz “Yunus ekibimiz” sizlerin huzuru için görevlendirildiler. Biz bu görevleri yaparken en büyük destekçimiz Sayın emniyet Müdürümüz, Sayın kaymakamımız, Sayın Mahalle muhtarlarımız ve siz değerli Sarıyerliler oldunuz.  Sizlerden istediğimiz bizlerin düşünce gücü ile bu suçluları bulma veya hissetme durumumuz olmayacağına göre sizlerin “155” şikayet hattımızı arayın. Düşünün yan oda da tonlarca uyuşturucu olsa biz buradan bile bilir miyiz. O uyuşturucunun yan odada olduğunu bilen biri aradığında müdahale edebiliriz. Lütfen desteklerinizi esirgemeyin, “Herkesin vicdanı kendi polisidir” diyelim ve suç ile suçluları bizlere bildirmekten ihbar etmekten çekinmeyin..

Katılımlarınız için teşekkür ederim.”

 

Toplantı genelinde mahallelerin emniyet ve güvenlik açısından sıkıntılı olduğu durumlar, güvenlik tedbirleri,trafik ve parklanma sorunları, eğitim sorunları, madde bağımlılığı ve mücadele konusunda ortaklaşa yapılabilecek iş ve işlemler mahalle halkının şikayet ve talepleri görüşüldü.

 

Toplantı sonunda Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman BİLGİN konuşma gerçekleştirdi. Sözlerine başlarken Beşiktaş’ta gerçekleşen Terör saldırısını kınadı ve Şehitlerimize Allah’tan Rahmet diledi.

BİLGİN; Huzur toplantılarımızın amacı halkımızın güvenliğini asayişini huzurunu sağlamak kanunen emniyetimize verilen görevdir. Bizlerde ilçemiz için 24 saat hizmete devam ediyoruz. Çok az sayıda personelle sizlere 24 saat aralıksız hizmet vermekteyiz. Ama yalnızca Emniyet mensubu arkadaşlarımızın çabaları ile olmuyor, yetkili yetkisiz tüm halkımızın emniyet güçlerine yardımcı olması vatandaşlık görevidir. Kendi mahallenizde, sokaklarınızda meydana gelen her türlü olayları emniyetimize bildirmekle mükellefsiniz  dedi. Konuşmasında karşılıklı soru cevap olarak ara verdikten sonra Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman BİLGİN şöyle devam etti.

“Sarıyer Emniyeti olarak 2016 yılında yaptığımız faaliyetlerimize göre 2015 yılından çok daha başarılıyız. Bu sevindirici bir tablo tabii. Emniyetimizin en fazla zaman ayırdığı suç unsurların başında “Trafik” geliyor. Trafik aslında suç değil sonuç ilçemizde. İlçemizin alt yapı sorunlarının günümüz şartlarına uygulanamamasının getirdiği sonucu trafik suçu olarak karşımıza çıkmaktadır. Diğer suçlar hırsızlık, madde bağımlılığı, okul güvenlikleri, gürültü kirliliği olarak devam ediyor. İlçe Emniyetimizin en önemli faaliyeti yunus ekibimiz olmuştur. Birlikte 2017 yılında “Huzurlu Sarıyer” için birlik beraberlik içerisinde çalışmalarımızı devam ettirmek dileğiyle katılımlarınız için teşekkür ederim” dedi.

NOT:  14/12/2016 TARİHİNDE SAAT 14.00 da “STEIGENBERGER OTELİ” nde Maslak , Ayazağa, Huzur Mahallesi toplantısı gerçekleşecektir.

 

Haber VAROL KISA / İSTANBUL GAZETEM 

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN 

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ “Türkiye’nin Gazetesi”

ABONE OLUN, GAZETENİZ KAPINIZA GELSİN!

Türkiye’nin her yerindeyiz. Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

İhbar Hattı : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

Bir cevap yazın