İBB ve Bayraktar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Hadımköy’deki İnsansız Hava Aracı (İHA) üretim fabrikasında geçtiğimiz hafta Perşembe günü Selçuk Bayraktar ile gerçekleştirdiği ziyarete ilişkin açıklama yaptı.
Bayram günlerinde basına düşen bu haber sonrası merak konusu haline geldi . Ne konuşuldu? Neler yapıldı. Elbette detayları bilmek şu an için imkansız. Açıklamaları size sunmakla yetiniyoruz. 
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu, gitmişken üretim tesislerini gezip hatıra fotoğrafı çektirdiklerini de anlattı.
Selçuk Bayraktar’ın mütevelli heyeti başkanı olduğu Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) vasıtası ile Atatürk Havalimanı’nda yapılacak Teknofest için İBB’nin daha önce servis gibi katkılar sunduğunu, aynı desteği verip vermeyeceklerini sorduklarını aktaran İmamoğlu ”Bilim ve teknoloji fuarı yapılacak, İstanbullu oraya erişmek istiyorsa bu konuda niçin destek vermeyelim. Öyle şey mi olur? Biz eğitimden kültürden bilimden sanattan yanayız. Ben buna katkı sunmayacağım da neye katkı sunacağım? Aslında baktığımız yönün bir ispatıdır bu davranış. Onunla ilgili destek verme taahhüdünde bulunduk. Sohbet bu kulvardaydı” diye konuştu.
 

 

SIRADAKİ HABER