İstanbul Gazetem Kadıköy için yola çıktı

İstanbul Gazetem Kadıköy için yola çıktı

 

 

 Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’na  Avrupa’dan rakip geldi.

 

Avrupa yakasında İstanbul’un bir çok ilçesinde siyasetin nabzını yerinde haberlerle okuyucusuna ulaştıran, son yıllarda gündem yaratan isimlerin ilk sıralarında yer alan, ulusal basın ve TV lerde eş zamanlı haber paylaşımı yapılan İstanbul Gazetem artık Kadıköy’de.

İSTANBUL GAZETEM NEDEN KADIKÖY’de?

İstanbul Gazetem beş yıllık basın hayatında hedefini “Marmara Bölgesel Yayın” olarak belirleyen basın kuruluşudur. Özellikle son yıllarda yerel basının yaşama savaşı verdiği arenada güçlü adımlarla yoluna devam eden İstanbul Gazetem Anadolu Yakası haber ağını genişletti.

  Öncelikle YEREL BASINA zarar veren belediyeler.

Anadolu yakasında yapılan AR-GE sonuçlarında yerel basına zarar veren belediyelerin olduğu ilçelere öncelik sağlandı. Bu araştırmaların ilk sırasında Kadıköy Belediyesi ve Başkanı Aykurt Nuhoğlu geldi. İlçesinde yaygın yerel gazete bulunmayan, belediye olarak yerel basınla çalışmak yerine belediyelerin hizmetlerini tanıttığı bültenlere gazete ismiyle halka dağıtımını yapan bir belediye başkanı olarak “Yerel basına zarar veren belediyelerde” ilk sırayı alması gayet doğaldır.

VAROL KISA ANLATIYOR

Kadıköy ilçesine gazete dağıtımına İstanbul Gazetem İmtiyaz Sahibi Varol KISA ‘da katılımda bulundu.
Görüşlerini aldığımız KISA” İstanbul Avrupa yakasında yaşadığımız deneyimleri, edindiğimiz tecrübeleri şimdi Anadolu yakasında hizmet olarak sunmaya geldik. Öncelikle amacımız yerel basına sahip çıkmayan belediyeler olacaktır. CHP Genel Başkanı Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU ve değerli Milletvekilleri ısrarla “Yerel Basına sahip çıkalım, bizim ulusal basınımız yok” demeçlerine karşılık işte Kadıköy’deyiz. Ve bir CHP belediyesi. Gerçekten içler acısı bir durum. Avrupa yakasında Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ve Anadolu yakasında Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu CHP nin son yıllarda belediye başkanları içinde seçtiği isimler içinde en üzücü olanlarıdır.
  Murat Hazinedar ile CHP geçmiş dönemlerde yanyana gelmediği için Avrupa yakasında bunu sorun yapmadık. Fakat Aykurt NUHOĞLU CHP’nin tabanından gelen bir isim olarak böyle bir uygulama yapması bizleri gerçekten çok şaşırttı.” dedi.  Konuşmasının devamında yerel basına vurgu yapan Varol KISA  kimsenin rakipsiz olmayacağını açıkladı.

“DÜNYADA KİMSE RAKİPSİZ DEĞİLDİR”

“İstanbul Gazetem Ailesi ilk yola çıktığında kendisini rakipsiz sanıyordu. İstanbul’u feth edeceklerdi. Yola çıktıklarında yol kenarlarında bu hayalle çıkan çok basın kuruluşu gördüklerinde uyandılar. İstanbul kolay lokma değildi. İstanbul’u yenmek hiç kolay değildi. Stratejimizi adım adıma çevirdik. Her yıl bir kaçtane ilçeyi yayın ağımıza aldık. Şimdi 16 ilçede ve ilerleyen günlerde 25 ilçede hizmet vermeye devam edeceğiz. Sayın Nuhoğlu belki öyle sandı. Kadıköy benim diye düşünebilir. Fakat Kadıköy’de artık kimse rakipsiz değildir. Kendisi sadece belediye hizmetlerini kendi gördüğü gibi yayınlarken, İstanbul Gazetem tüm siyasi partilerin haberlerini ve belediyenin hizmetlerini tarafsız bir gözle gören muhabirler tarafından yayın yapacağımız içindir ki; okuyucu sayımız Nuhoğlu’nun gazetesinden kat ve kat fazla olacaktır” diyerek sözlerini siyasi partilere çağrı yaparak bitirdi. 
 

AMAÇ KADIKÖY’se BİZ VARIZ”

Bugün Ak Parti ve MHP İlçe Başkanlıkları binalarını ziyaret ettim. Haber paylaşımında destek vereceğimizi dile getirdim. Burada İstanbul Gazetem’in amacı bir belediye başkanını indirmek ve yenisini seçmek elbette değildir. Bizlerin ve inanıyorum ki tüm siyasi partilerin tek amacı “Adil ve adaletli olmaktır” . bizler Nuhoğluna soruyoruz . 101 Milyonluk haciz borcu için ne düşünüyorsunuz? Bu borcu yerel basın çıkartarak mı ödeyeceksiniz. Elbette şimdilik Aykurt bey bizleri tanımıyor. Fakat iddaa ediyoruz en kısa sürede tanıyacaktır.” tüm İstanbul Gazetem okuyucularına saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Bizim tek destekçimiz okuyucu ailemizdir. Onların bizlere verdiği bu yetkiyi en adil şekilde kullanmaya gayret ediyoruz. ” diyerek sözlerini sonlandıran Varol KISA Kadıköy esnafıyla sohbetler etti. Gençlerin yoğun ilgisini çeken Kısa gençlerin iş şikayetlerini dinledi.

Bir cevap yazın