İstanbul’da 2018 seçimleri öncesi Ak Parti Belediyeleri

AK Parti’li vekilden flaş seçim açıklaması

AK Parti Milletvekili Selçuk Özdağ, Türkiye’nin 2018 yılından itibaren 3 yıl içerisinde üç seçim yaşama ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.

Selçuk Özdağ’ın konuşmasında bir bölüm dikkatimizi çekti.

İŞTE O KONUŞMA METNİ

“2018 yılında yapılacak yerel seçimlerde Manisa’da Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere 17 ilçe belediyesinden de AK Parti’nin zaferle ayrılacağını iddia eden Özdağ, genel seçimlerde ise Manisa’dan en az 7 milletvekili çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Özdağ, “Manisa’da Saadet Partisi’nin, Büyük Birlik Partisi’nin ciddi oyları var. Sadece onların değil CHP ve MHP’lilerin de oylarına talibiz.” …

Bu konuşmanın ardından genel seçimlerde milletvekili sayılarınında yükseleceğinden bahsediyordu.

YEREL BASIN NE DİYOR !

İstanbul ilinde bulunan Ak parti ilçe belediyelerine baktığımızda bu söylemin tam tersi bir çalışma içerisinde olduğunu bildirmek isteriz. Özdağ çok güzel bir konuya değinmiş aslında; diğer partiye yakın seçmenlerden oy alamazsanız seçimlerde sadece üyeniz olan ve size yakın hissedenlerin oyları ile seçimi kazanamazsınız. Bu süreçte yapmanız gereken diğer partilere yakın seçmenlere kendinizi tanıtmak.

Bunu nasıl başaracaksınız?

  • Broşür,pankartlama ve anons araçları ile

  • Toplantı ve mitingler ile

  • Ev sohbetleri ,dernek ve stk ziyaretleri ile

  • Yerel basın aracılığı ile

İşte bu noktada İstanbul’daki bazı ilçe belediye başkanları yerel basın desteğini “Gazete çıkartmak” olarak algılamış olacaklar ki, Belediye bütçelerini bu yönde harcamayı uygun görmüşler.

Şimdi sormak isteriz.

Bizler yerel basın olarak gazete bıraktığımızda dahi karşı siyesi partinin hizmeti ön kapakta yer aldığında tepki veren ilçe başkanlık binaları varken, karşı görüşlü hangi seçmen sizlerin kendi gazetelerinizi okuyarak sizleri daha iyi tanımak ister?

Herkes kendi işini yapsa ne güzel olur gibi bir söz söylemek yerine bu süreci zamana bırakmaya karar verdik.

 “Zaman her şeyin en güzel cevabını verecektir.”

İmkansız denilen Sarıyer ilçesinde son iki dönemdir CHP Belediyeciliği uygulanmaktadır. Yıllarca Refah, ANAP,Ak Parti Belediyesi olan Sarıyer artık CHP’nin kalesi gözüyle bakılıyor. İddaa ediyorum ki “Yerel Basın” ile en iyi çalışan tek belediye Sarıyer Belediye’sidir. Sarıyer halkı belediyesinin çalışmalarını tüm yerel basından takip etme imkanı bulduğu için, daha çok söylemlerle değil basılı yayından takip ettiği için yine oyunu çalışan belediyesine vermiş ve 25 bin oy farkı gibi büyük bir oranla 2014 seçimlerinde CHP Belediyesine tekrar evet demiştir.

Şimdi Ak parti Belediyelerinden örnek olarak Bayrampaşa, Beyoğlu, Kağıthane ilçe belediyelerini aldık.

Bu haberimizi dilerim 2018 seçimlerine kadar saklayan ve bir kenara arşivleyen okuyucularımız olur. Çünkü bu üç ilçede seçim sonuçları hangi tarafın haklı olacağının net kanıtı olacaktır.  Bizler arşivimizde saklayacağız.

2018 yılında yapılacak yerel seçimlerde tüm siyasi partilere başarılar dileriz .

                                                                                 İstanbul Gazetem

 

 

 

Bir cevap yazın