İYİ PARTİ KAYSERİ’de gövde gösterisi yaptı

İYİ PARTİ KAYSERİ’de gövde gösterisi yaptı

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener seçim gezilerine, Antalya, Mersin, Hatay, Adana ve şimdi  Kayseri ve Kırşehir’de tam anlamıyla gövde gösterisi yaptı.
 AKP’nin kalesi Kayseri’de coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanan Akşener Cumhuriyet meydanında yaklaşık 50 bin kişiyle buluştu. Her gittiği yerde büyük ilgi gören Meral AKŞENER halkın umut ışığı oldu. Özellikle AKP ve MHP kalelerini bir bir zap de diyor diyebiliriz. Haber Varol KISA 
 
Alanda Kayseri şivesiyle ‘Gadasını aldığım hoş geldin‘ pankartı açıldı. ‘Gençliğin umudu Meral Akşener’, ‘Kayseri seninle gurur duyuyor’,  pankartları dikkat çekici oldu. 
 
Kayseri mitinginde bu kadar kalabalık olacağını bir gazeteci olarak bende dahil belki kimse beklemiyordu. Fakat Kayseri halkı İYİ Parti ve Meral AKŞENER’e sahip çıktı. Tahminlerime göre 50 binden fazla kalabalık vardı. Bu 24 Haziran için büyük bir umut ışığı oldu.
Meral Akşener kalabalığın çoskusunu hissetiği anda sözlerine başladı ve  “Siz olmasaydınız bu yola çıkmazdım. Sizi ’Yürü’ demeseydiniz, bu yola çıkmazdım. 6 aydır yollardayız. Çalışmamızı sürdürüyoruz. 1 senedir yan gelip uyuyan Erdoğan, polislerimizi, öğretmenlerimizi hatırladı. Seçilirse 3600 ek göstergelerini vereceğini söyledi. Eğer ben söylemeseydim, İYİ Parti olmasaydı, bugün 3600 konuşma konularının içinde olur muydu? Terör tazminatlarını söyledim, Mart ile Nisan ayı yatırılmış. Siyasi rekabet, önce milletin hayrınadır. Tek alternatifle yola çıkıldığı zaman, bir süre sonra kibir galip gelir. Bu ülkeyi çiftlik gibi yönetmeye kalkarlar. Biz yola çıktık, hepsi iyileşti” dedi.
 
Akşener, “Daha önce 23 Nisan’da, 19 Mayıs’ta, 29 Ekim’de hepsi hastalanıyordu. Artık hepsi turp gibi oldu. Hepsi Allah’a şükür iyileşti. Önce kendileri iyileşti, şimdi de milletle ilgili hayırlı işler yapacaklarını söylediler. Milletin yaptığı fabrikaları satan, yandaş müteahhitlere para veren bu iktidar, 16 senedir ekonomimizin içine tükürdü” ifadelerini kullandı.
Alkışlarla sürekli kesilen konuşmasında bir ara bir gence cebinde kaç paran var? Diterek sordu. Gencin cevabı hiç yok. Olunca Akşener ” İşte adalet bir baltaya sap olamayanların cebinde trilyonlar varken benim gencimin cebinde para yok” dedi.
Yoğun ilgi ve alkışlarla miting son buldu.

Bir cevap yazın