İYİ PARTİ’nin oy alamayacağı tek ilçe SARIYER

İYİ PARTİ’nin oy alamayacağı tek ilçe SARIYER

VAROL KISA

 

SİYASET; Kimine göre halkın kurtarıcısı, kimine göre gelecek kapısı, kimine göre bir yıkımın başlangıcıdır. Aslında siyaset doğru zamanda doğru yerde bulunma sanatıdır. Bu sanatıda en güzel icra eden bugün kü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmuştur. 2002 yılından bugüne kadar siyaset arenasında neyi nerede ve ne zaman yapacağını o kadar güzel belirlemiştir ki; geldiği nokta tüm dediklerimizi ispatlar niteliğinde olmuştur. 

 

İYİ PARTİ’nin oy alamayacağı tek ilçe SARIYER,; Şimdi yukarıda başlangıç yazımı okuduğunuzda VKİY Gönüllülerim hayırdır Liderimiz neler yazıyor derken, bana düşman ayağımın kayması için uğraşan şarlatanlar da “Biz sizlere söyledik, bakın nasıl döndü” yorumlarını mırıldanmaya başladıklarının farkındayım. İşte bir gazeteci ve gazete sahibinin farkı burada olmalıdır. Önceden bilme ve öngörü başarısı.

Bir şarlatan veya şantaj gazeteci veya gazete sahibiyseniz bir noktaya sürekli ateş eder ve onu yıkana kadar uğraşırsınız. Sonuçta amacınız bellidir. Ya iyi bir para almak yada iyi bir zarar vermek. Biri duygusal manevi , diğeri duygusal maddi olur. Benim fıtratımda düşmanımda olsa her zaman “Haklıya hakkını vermek” olmuştur. Ben asla inkar etmedim. Kurulduğu günden bugüne bir vatandaş olarak AK PARTİ politikasını ve kurucusu Recep Tayyip Erdoğan’ı asla kabullenemeyen bir düşünce yapım oldu. Fakat aldığı kararlarda doğru gördüklerimi de asla çekinmeden yazmayı ihmal etmedim.

Ak Parti Sarıyer’de yıllardır hata yapıyor. Yapmaya devam ediyor ve inanın devam edecektir. Çünkü Sarıyer için onların planlarına ne benim yerel aklım, nede siz değerli okuyucularımızın öngörüsü yetmez. Şu an için bir on sene de AK PARTİ Sarıyer‘i düşünmediği benim düşüncemle kesin. Yani CHP rahat olsun Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü GENÇ ile bir 5 sene daha hizmete devam ederler.

Hazır söz CHP’den açılmışken iki dönem seçilme başarısı gösteren Başkan GENÇ’ten de bahsetmeden geçmeyelim. 2009 senesinde adaylık sonrası seçimleri kazanan Başkan hizmette sınır tanımadan önce sosyal belediyecilik, sonra insana dokunan hizmet ve tabii insani duyguları çok iyi yansıtmayı başardı. Bu başarı onu ikinci defa tarih yazmaya götürdü. 25 bin oy farkı 30 senedir sağ hegemonyasındaki bir ilçe için mucizenin adı olsa gerekir diyor ve Başkan GENÇ’e başarılarının devamını dileyerek İYİ partiye dönüyoruz.

İYİ PARTİ OY SARIYER’den OY ALAMAZ 

Sarıyer siyasetinde iki partinin söz hakkı var. Biri CHP İktidar parti, diğeri ise muhalefet kalan AK PARTİ’dir.  Bunların arasındaki fark doğru zamanda , doğru yerde , doğru aday sürme başarısı . İşte İYİ parti bu sefer daha kurulur kurulmaz yanlışları üst üste sıralaması bana klavye kahramanlığı yapma hakkını verdi. Ben bir Sarıyer’li seçmenim. Ben altı oy hakkı olan bir ailenin lideriyim. Ben doğruyu gören yıllardır Sarıyer için hizmet veren bir gazetenin sahibiyim. Ben Sarıyer vergi Dairesine kuruşuna kadar vergisini ödeyen bir mükellefim. Yani klavye kahramanlığı için en büyük hak sahibi benim.

Şimdi bu detayları da tamamladıktan sonra gelelim İYİ PARTİ siyaset hayatına. Kurtarıcı ve can simidi görülen İYİ Parti Genel Başkan Meral AKŞENER ile yola çıktı. Başarılar dileriz. Gel gör ki siyaset bu kadar kolay değil. Oto kontrol sistemi şart. Önce bir ilçede kurucu isimler bulacaksın. Sonra geçici başkanlar seçeceksin ve siyaset hayatına başlayacaksın. İşte halk bu “Geçici” cümlesini anlamaz, anlasada ilgilenmez. Onlar isimlere bakar yerel seçimlerde.

Önce sevilmeyen isimlerin adı ilçe mahallelerinde geçecek, sonra yine bazı isimler kendi adını reklam yapmak için kullanacak, sen siyasi parti olarak bunlara izin vereceksin, halk “DUR” der. Yetmedi öyle bir isimle anılacaksın ki; övünerek söylediği İstinye Devlet Hastanesi Baş Hekimliğinden 8 defa alınacak, Sarıyer siyasetinde tüm siyasi partilerle ismi anılacak, sonra CHP ‘den aday adayı olup ilk girdiği siyaset yarışından mağlup YENİLGİ ile ayrılacak bir ismi “Ali Cengiz TAMER” ‘i ilçe başkanı olarak göstereceksin. Sayın İYİ Parti seçmenlerinden Türkiye genelindeki dava insanlarında özür dileyerek derim ki ” Yanlış yerde, yanlış isim, yanlış zaman” . Sarıyer Ali Cengiz Oyunlarını izleyeli yıllar oluyor. Ve İYİ Parti Sarıyer’de İYİ oy alamaz.

CHP İlçe Başkanlığı seçimlerinde aday adayları hızla sahneye çıksa da seçime gireceği kesin iki aday netleşti. Ali Sönmez ve Sevim Yalınkılıç bir Sarıyer’li olarak iki aday ilçesine çok büyük katkı sağlar düşüncesindeyim. Çıktıkları bu yol ikisi içinde hak ettikleri bir yoldur. Delege seçmenin isteği ile biri mutlaka İlçe Başkanı olacaktır. Tek dileğim seçmilerin bitiminden sonra birlik ve beraberlik içinde Sarıyer’in hak ettiği düzeye çıkabilmesi için hizmete devam etmeleridir.

Esenlikle kalın, siyaset zor bir savaş alanıdır. Bunu başaranlar seçmeni inandıran yüzde %51 oranına çıkanlar yola devam edecektir. İşte bu yüksek baraj dilerim siyaset hayatında yeni yer elde etmek isteyen Meral AKŞENER ve İYİ Parti için bir öğüt olur. Örneklerin kötüsü olmaz. Ak Parti bunu başardı. Sarıyer’de CHP bunu başardı. İYİ Parti kurmayları bir kere daha düşünüp yola devam etmelidir.

   Her nerede yaşıyorsanız yaşayın, doğru söylemekten asla korkmayın ….   

 KÖŞE YAZISI/  VAROL KISA 

İstanbul Gazetem Hedef 2019 seçimleri için aday adaylarını ve tüm adayları inceleyerek sizlere sunacaktır.İYİ PARTİ’nin oy alamayacağı tek ilçe SARIYER

 

 

HABER     / İSTANBUL GAZETEM 

0 Paylaşımlar

Bir cevap yazın