İzmir 21 haziranda yer , gök insan olmalı

İzmir  21 haziran’da yer , gök insan

 

Muharrem İnce İzmir’de mitinglerde… ’21 Haziran büyük İzmir mitinginde yer gök insan olmalı’

Cumhuriyet Halk Partisi Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin 27 Mayıs İzmir programı başladı. İnce İzmir’i karış karış dolaşıp mini mitingler yapıyor. İnce’nin ilk durağı Menderes’te Kent meydanında Mendereslilere seslenen İnce buradan Ödemiş, Kemalpaşa, Bergama, Aliağa, Menderes ve son olarak açılış ve ifrar programınında olduğu Çiğli’de oldu. İnce İzmir’de ilk mesajında “21 Haziran büyük İzmir mitingine hazır mısınız? 21 Haziran’da yer gök insan olmalı” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce‘nin 27 Mayıs İzmir programı başladı. İnce İzmir’i karış karış dolaşıp mini mitingler yapıyor. İnce’nin ilk durağı Menderes’te Kent meydanında Mendereslilere seslenen İnce buradan Ödemiş, Kemalpaşa, Bergama, Aliağa, Menderes ve son olarak açılış ve ifrar programınında olduğu Çiğli’de oldu. İnce İzmir’de ilk mesajında “21 Haziran büyük İzmir mitingine hazır mısınız? 21 Haziran’da yer gök insan olmalı” dedi.

24 HAZİRAN’A KADAR TATİLE GİTMEK, HASTALANMAK YOK
İnce ayrıca, “Türk, Kürt, Alevi, Sünni’yi geçeceksin. Herkes barışacak. Ben sadece CHP’lilerin değil 81 milyonun cumhurbaşkanı olacağım. Barışacağız. Büyüyeceğiz. Adil bölüşeceğiz. ‘3B’yi 3Y ile getireceğiz. Yönümüz Avrupa Birliği olacak. Yöntemimiz demokrasi olacak. Yönetimimiz bir tek adam yanında avanesi olmayacak. Güçlü bir lider yanında ehliyetli insanlar olacak. Söz verdiğinde tutacak. Ne kandırıldım ne kandırdım diyor. Yahu merak ediyorum. Bu lafı söylerken nasıl söylüyor? Defalarca kandırıldım, rabbim beni affetsin dedi mi? Ben de dua ediyorum rabbim onu affetme! Zoruma giden bir şey var. AK Parti’ye giden kardeşlerime sesleniyorum. Bunlar camiyi yıkar diyor. Bu çok zoruma gidiyor. Burası siyaset meydanı, burada cami konuşulmaz. AK Partili kardeşlerime soruyorum; bundan rahatsız olmuyorlar mı? Cami senin babanın tapulu malı mı? Bu nasıl bir laftır? Ayıp. Utanır insan. Neredeyse gelmeyin kardeşim bizim camimize diyecek. Böyle bir şey olur mu? İnsan bu tür lafları söylemeye utanır. Bir daha CHP zihniyeti, cami yıkar derse onu meydanlarda perişan edeceğim. Meydanlarda konuşacağımız ekonomi. Gel ekonomi konuşalım. Yüreğin yetiyorsa danışmanlarını al, prompterlerini al ekonomi tartışalım. Her gittiğim yerde ekonomi, eğitim konuşacağım. Gençleri geleceğe hazırlayacağız. Bizdeki eksiklikler sizde olmayacak. Bir dayatma yapmayacağız. Sizlerden istediğim şu; 24 Haziran’a kadar tatile gitmek yok. Sakın ha! Kızım doğum yaptı, babam hastalandı, sakın. Mazeret yok, muhalefet ar. 24 Haziran’a kadar hastalanmak yok” ifadelerini kullandı.

 

0 Paylaşımlar

Bir cevap yazın