Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu hakkında suç duyurusu

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu hakkında suç duyurusu,

“Yüce Yaradan Yarına bırakıyor yanına bırakmıyor”

Yerel basın ile hiç bir çalışması olmayan ve kendi gazetesi üzerinden algı yaratmak isteyen Aykurt Nuhoğlu’na bir cevap da binlerce kişinin ekmeği ile oynamanın bedeli olarak Taş Yapı’dan geldi. Gazete Kadıköy olarak ikinci ve üçüncü bölgelerde bulunan CHP İlçe merkez binalarına bıraktıran Nuhoğlu, Taş Yapı’nın kazandığı 101 Milyonluk Haciz bedelinin adaletli olmadığını savunmak istese de “Adaletin kestiği parmak acımaz” Yerel basın çıkartarak mı bu borcu ödeyeceğini  İstanbul Gazetem olarak sorduk. 

NUHOĞLU’na SUÇ DUYURUSU 

Gazetesinde adeta Taş Yapı’yı haksız yere haciz işlemi başlatmış gibi algı yaratmak isteyen Nuhoğlu’na şimdi şahsi suç duyurusunda bulunuldu.

 

İşte beğenmediği diğer yerel basınlara servis edilen haber metni

Kadıköy Belediyesi olarak yerel basına destek vermeyen Nuhoğlu, şimdi binlerce ahını aldığı yerel basından destek istiyor. Bu ne yaman çelişki Sayın Nuhoğlu….

Kadıköy’deki parklara, camilere, kültür merkezlerine haciz gönderen Taşyapı bu kez de Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.
 
Kadıköy’ün en önemli arazilerinden Meteoroloji arsasına yaptığı dört gökdelende ruhsata aykırı toplam dokuz bin metrekare inşaat yapan Taşyapı, Kadıköy Belediyesi’ne “inşaatı hukuka aykırı ve keyfi eylemlerle” durdurarak kendisini zarara uğrattığı gerekçesiyle tazminat davası açmıştı. İstanbul Anadolu 6.Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davada tartışmalı bilirkişi raporu ile Kadıköy Belediyesi’nin 101.859.043,16 TL maddi tazminat ödemesine karar verilmiş ardından haciz işlemleri başlatılmıştı. Gerekçeli kararın açıklanmasının ardından 24. İcra Müdürlüğü’ne başvuruda bulunarak Kadıköy Belediyesi’nin taşınmazları ve banka hesaplarına el konulmasını isteyen firmanın haciz konulmasını istediği yerler arasında camiler, parklar ve muhtarlık binaları vardı.
 
Kadıköy Belediyesi karara itiraz ederek bir üst mahkemeye başvurmuştu. Bu arada Taşyapı’nın Çevre ve Şehircilik Bakanlığından aldığı ruhsat 9 bin metre karelik ruhsata aykırı bölüm olması nedeni ile iptal edilmişti.
 
Taşyapı bu kez de Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’na kendisine “basın yoluyla hakaret” ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Nuhoğlu , 15 Mart Çarşamba günü saat 15.00’de ifade vermek üzere İstanbul Anadolu Adliyesi’ne gidecek.
 
Konuya ilişkin konuşan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu “Tazminat cezası nasıl benim şahsıma değil Kadıköylülere gönderildiyse, haciz nasıl bana değil Kadıköy’ün camilerine, parklarına gönderildiyse bu suç duyurusu da bana değil Kadıköylülere karşı açılmıştır. Ben Kadıköy’lülerin temsilcisi olarak bu görevdeyim. Ve Kadıköylüleri hiç kimse korkutamaz, yıldıramaz. Hakkımızı sonuna kadar savunacağız. Ruhsata aykırı olarak yapılan inşaatı bu tür numaralarla unutturamazlar. Bu ülkede adalet var ve adalet halktan ve haklıdan yana olacak” dedi.

Haber: Varol KISA

Konuşma Videoları için tıklayın 

KADIKÖY BELEDİYESİ 101 MİLYON HACİZ İÇİN NE YAPACAK? 

Fecebook sayfamızda takip edebilirsiniz..

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ “Türkiye’nin Gazetesi”

ABONE OLUN, GAZETENİZ KAPINIZA GELSİN!

Türkiye’nin her yerindeyiz. Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

İhbar Hattı : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

istanbul gazetem manşetleri

Bir cevap yazın