Kadıköy Belediyesi’nin BÜYÜK ayıbı!

Kadıköy Belediyesi’nin BÜYÜK ayıbı!

Bir gün bu kelimeleri yazacağımı söyleseler ben bile inanmazdım! Sadece işimize bakardık. Herkesten de bunu beklerdik.

Gazetecilik haberleri yerinden belgeli ve doğru yazmaktı. Kimseden para istemeden, kimseye boyun eğmeden hizmet vermekti. Bu inançla “İstanbul Gazetem” i kurduk. İlçeleri ziyaret ettiğimizde belediyelerin ve ilçelerin haberlerini okuyucularımıza ulaştırdık. İstanbul Gazetem İstanbul’da İstanbul 2. Bölge Bayrampaşa, Beşiktaş, Beyoğlu, Esenler, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Kağıthane, Sarıyer, Sultangazi, Şişli, Zeytinburnu Semtlerinde İstanbul 3. Bölge Arnavutköy, Avcılar, Bakırköy, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Esenyurt, Güngören, Küçükçekmece, Silivri Semtlerinin yayın hayatımıza devam ediyoruz.

 İstanbul 1. bölge ilçelerinden gelen davet üzerine Anadolu yakasına Beşiktaş’tan Kadıköy vapuruyla seyahat ettim. Kadıköy ilçesine gelmişken ilçeyi bir gezmek istedim. İlçeyi gezerken elime geçen “Gazete Kadıköy“‘ü okumak fırsatını buldum. Haliyle mesleğin verdiği detaycılıkla künyesini okuma gafletinde bulundum.

Künyede İmtiyaz sahibi  “AYKURT NUHOĞLU” yazıyordu. Önce isim benzerliğini düşündüm. Esnafla sohbet ettiğimde belediyenin gazetesi olarak bilinen ve ilçenin tek gazetesi olarak sokaklarda konuşulan gazeteyi KADIKÖY BELEDİYESİ ve BAŞKAN AYKURT NUHOĞLU  çıkartıyordu. Buraya kadar da sorun yok dedim. Belediye kendi hizmetlerini vatandaşına duyuruyordur. Hatta esnafların reklamları bile ücretsiz çıkıyordur. Hatta esnaflara kolaylıklar sağlanıp açılışlarında veya aylık tanıtımlarında yine ücretsiz hizmet veriyordur. Neticede sosyal demokrat Aykurt Nuhoğlu belediye başkanıydı.

Sonra düşündüm. Bir ilçede nasıl olur da yerel basın olmaz.  Bundan sonrasının siz değerli İstanbul Gazetem okuyucuların yorumlarına bırakıyorum.

Asıl beni üzen konu

Yerel basının yaşaması için hiç bir girişimi olmayan bir belediye “UĞUR MUMCU” anma etkinliği kutluyor.Duyuruda dikkatimi çeken sıralar. ”

HAPİSTEKİ GAZETECİLER KONUŞACAK

“Basın Öne Eğilmesin” etkinliğinin en önemli yanı ise hapisteki gazetecilerin anlatımları olacak. Halen 145 gazetecinin hapiste olmasına dikkat çekmek ve basın üzerindeki baskılara dikkat çekmek için hapisteki gazetecilerin hazırladıkları sunumlar sunumları gazeteci arkadaşları tarafından aktaracak.  Hapiste olmalarına ve tüm olanaksızlıklara rağmen yazmaya ve düşünmeye devam eden gazetecilerin basın özgürlüğü üzerine söyledikleri sözlere dışarıdaki arkadaşları ses olacak.”

Dedim ki büyük dedem derdi ki ” Bir insan en büyük hatasını sürekli savunur ve konuşur” Sayın NUHOĞLU ilçenizde bir basın mensubuna destek verin. İlçenizin Yerel Gazetesi olsun. Sonra inanın İstanbul Gazetem ekibi olarak 2018 yılı Uğur Mumcu anma etkiliğinize bizlerde katılacağız.

NOT: Kadıköy Belediye Başkanını tanımam, hiç bir sorunum yok. Sadece mesleğimize yaptığı büyük ayıp yüzünden sizlere seslendim. Uğur Mumcu bugünleri görse ne derdi çok merak ediyorum…

 

 

 

Bir cevap yazın