Kadıköy CUMHURİYET yürüyüşüne hazır

 

KADIKÖY CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ’NE HAZIR

Kadıköy Belediyesi Cumhuriyetin kuruluşunun 92. yılını her yıl olduğu gibi bu yılda birçok etkinlikle kutlayacak. Bu yıl 22’ncisi yapılacak olan Cumhuriyet Yürüyüşü için bütün hazırlıklar tamamlandı.

Bu yıl “Barış İçinde Cumhuriyet” sloganıyla Cumhuriyet Bayramı Haftası boyunca bir çok etkinlik gerçekleştirecek olan Kadıköy Belediyesi 29 Ekim’de yapılacak Büyük Cumhuriyet Yürüyüşü için bütün hazırlıklarını tamamladı.

24 Ekim Cumartesi günü bando gösterileri ve bayrak dağıtımıyla başlayacak olan Cumhuriyet Haftası etkinlikleri her yıl olduğu gibi bu yıl da 29 Ekim akşamı Bağdat Caddesinde yapılacak olan Cumhuriyet yürüyüşü ile son bulacak.

HAYDARPAŞA GARI’NDA CUMHURİYET GECESİ

Bu yıl Kadıköy Belediyesi tarafından yapılan yeniliklerden biri tarihi Haydarpaşa Garı’nda gerçekleşecek olan Cumhuriyet Gecesi. 27 Ekim Salı günü saat 20.00’da gerçekleşecek geceye tüm Kadıköylüler davetli. Gecede; Prof. Dr. İlber Ortaylı ile “Cumhuriyet Türkiye’sinde Eğitim” konulu söyleşi etkinliği gerçekleşecek. Haydarpaşa’da Cumhuriyet Gecesi’nde ayrıca İstanbul Senfoni Orkestrası ve Kadıköy Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu “Cumhuriyet Fotoğrafları” sergisi olacak.

“BARIŞ İÇİNDE CUMHURİYET”

Cumhuriyetin kuruluşunun 92. yılı her yıl olduğu gibi bu yılda 29 Ekim’de Saat: 19:00’da Kadıköy Bağdat Caddesi’nde yüz binleri buluşturacak. Geleneksel hale gelen ve tüm İstanbulluların ilgi gösterdiği Cumhuriyet Yürüyüşü Bağdat Caddesi Suadiye Işıklardan başlayacak.

“Barış içinde Cumhuriyet” mesajlarının verileceği Cumhuriyet Yürüyüşü canlı yayın araçları ile takip edilerek dünyanın her yerinden internet ve televizyondan eş zamanlı olarak izlenebilecek.

Cumhuriyet Yürüyüşü’ne ev sahipliği yapan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu “29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı her sene olduğu gibi bu sene de hep birlikte karşılayacağız. Kadıköy’ün sokaklarında, Cumhuriyet’in kazanımlarının coşkusunu barış ve kardeşlik içinde birlikte yaşayacağız.” dedi.

Türkiye’nin katliamlarla değil insanların huzurlu ve mutlu yaşadıkları bir ülke olarak anılması gerektiğini ifade eden Nuhoğlu, 29 Ekim’de gerçekleşecek yürüyüş için “92 yıl sonra bir kez daha Cumhuriyet’in kazanımlarıyla barışa, kardeşliğe hep birlikte yürüyelim…” çağrısı yaptı.

PROGRAM:

Haydarpaşa’da Cumhuriyet Gecesi: 27 Ekim Salı Saat: 20:00 Yer: Haydarpaşa Garı

Cumhuriyet Yürüyüşü: 29 Ekim Perşembe Saat: 19.00 Yer: Bağdat Caddesi Suadiye Işıklar

Not: Canlı yayın için link bilgisi 28 Ekim Çarşamba günü bildirilecektir.

 

Bir cevap yazın