Kağıthane Sadabad Etkinlikleri

Kağıthane Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Sadabad Yaz Etkinlikleri kapsamında Geleneksel Atlı Cirit Şöleni düzenlendi. Hasbahçe’de düzenlenen şölene binlerce vatandaş katılırken, etkinlik heyecanlı ve renkli anlara sahne oldu.

undefined
Türk kültüründe önemli bir yeri olan Cirit Sporu, Kağıthane’de düzenlenen bir şölenle sporseverlere sunuldu. 4 takımlı 40 ciritçi ile gerçekleştirilen şölende Sivas, Erzurum, Uşak ve Kocaeli’nden gelen ciritçiler, izleyenlere heyecanlı anlar yaşattı. Türkiye’nin dört bir yanından gelen sporcular organizasyonda sergiledikleri olağanüstü mücadelelerle alkış aldı.

Erzurum Şengel Atlı Cirit Spor Kulübü, Sivasspor Atlı Cirit Spor Kulübü, Uşak Susuzören Atlı Cirit Spor Kulübü ve Kocaeli Çayırova Anadolu Atlı Cirit Spor Kulübü’nden oluşan takımlar programın sonunda karma iki takım oluşturarak Kara Cirit oynadılar.

Türk boyları tarafından Orta Asya’dan Anadolu’ya taşınan cirit oyunları yüzyıllarca en büyük gösteri sporu oldu. Kağıthane Belediyesi, unutulmaya yüz tutmuş ata sporumuz cirit oyunlarını bu yıl da 25. Kez İstanbullularla buluşturdu.

“Uzun Yıllardır Bu Etkinliklerimizi Devam Ettiriyoruz”

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, “Tüm hemşehrilerimizle birlikte müsabakalarımızı izledik. Anadolu’da uzun yıllar devam eden ata sporumuz olan cirit sporunun nesillere aktarılması ve Kağıthane’de yaşatılması adına bu etkinliklerimizi devam ettiriyoruz.  Bütün sporcularımıza ve bizi izlemeye gelen vatandaşlarımıza da teşekkür ediyorum” açıklamasını yaptı.

Sadabad Yaz Etkinlikleri kapsamında gerçekleşen cirit şöleninde dereceye giren ve şampiyon olan isimlere Başkan Öztekin madalyalarını ve kupalarını takdim ederek, sporcuları tebrik etti.

undefined

 

 

İSTANBUL GAZETEM / KAĞITHANE HABERLERİ 

 

Sıradaki Haberi lütfen izleyin. Bizler her yerde sizlere haber alma özgürlüğü yaşatmaya çalışırken Sarıyer Belediye başkanı 23 Haziran öncesi Yerel Basın karşı inanılmaz bir olayı gerçekleştirdi. Hak hukuk adalet arayanlar ne kadar adil seyredin….

ŞÜKRÜ GENÇ NE YAPMAK İSTİYOR … TIKLA VİDEO İZLE