Kağıthane’de öğrenciler yarışıyor

DAHA TEMİZ BİR KAĞITHANE İÇİN YARIŞACAKLAR
 
Kağıthane Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen Geri Dönüşüm Yarışması kapsamında en çok geri dönüşüm malzemesi toplayan öğrencilere çeşitli ödüller verilecek.
 
Geri dönüşüm çalışmalarına önem veren ve çevreci belediye anlayışıyla hareket eden Kağıthane Belediyesi, bu duyarlılığını öğrencilere de aktarmak amacıyla bir yarışma düzenleyecek.
 
İlçe genelindeki 28 ilk ve orta okulda eğitim gören ve yarışmaya katılacak yaklaşık bin 500 öğrenci, bu yolla hem çevre bilicine sahip olacak hem de birbirinden güzel hediyeleri kazanma fırsatı yakalayacak.
 
Yarışmada, ilk üçe giren okullara laptop, en çok plastik kapak, atık pil ve atık yağ toplama kategorilerinde ilk üçe girme başarısı gösteren öğrenciler de bisiklet kazanma şansını yakalayacak.
 
Yarışma kapsamında son toplama tarihi 26 Mayıs 2017 Cuma olarak belirlenirken, ödül töreni de 5 Haziran 2017 Pazartesi günü gerçekleştirilecek.
 
Yarışma hakkında detaylı bilgiye de Kağıthane Belediyesi’nin 444 23 00 numaralı çağrı merkezinden ulaşılabilecek.
 
Kağıthane Belediyesi, Belediye Başkanı Fazlı Kılıç’ın liderliğinde çevrenin korunması adına da önemli çalışmalara imza atıyor.
 
Bu çalışmalar kapsamında her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen Çevre Eğitimleri kapsamında yılda ortalama 60 bin öğrenciye daha temiz bir çevre için eğitimler veriliyor. Bu toplantılara katılan Başkan Kılıç da öğrencilere daha temiz bir Kağıthane için yapılan çalışmaları ve alınması gereken önlemleri anlatıyor.

Kağıthane’nin en çok okunan tek güvenilir gazetesi

“İSTANBUL GAZETEM (İstanbul’da en çok okunan Ailenizin tek gazetesidir)

HABER: VAROL KISA/ İSTANBUL GAZETEM

İSTANBUL   haberleri www.istanbulgazetem.com haber sitemizden ve Basılı yayınımızdan takip edebilirsiniz .

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ

Türkiye’nin her yerindeyiz.Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

İhbar Hattı : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05″

SIRADAKİ HABER

Sarıyer'de Şerefsiz Polimiği

Bir cevap yazın