Kağıthaneliler Çanakkale’de

KAĞITHANELİLER ÇANAKKALEDE
KAĞITHANELİLER ÇANAKKALEDE

KAĞITHANE ECDADIN İZİNDE

KAĞITHANELİLER KAHRAMAN ATALARINI ZİYARET ETTİ

 

Vatandaşların ve özellikle çocukların tarih ve kültür bilinci kazanmaları adına Kağıthane Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak Çanakkale, Edirne, Bursa ve Konya’ya ücretsiz kültür gezileri düzenleniyor. Kültür Gezileri’nin ilk durağı olan Çanakkale Gezisi’nde toplamda 9 bin 270 kişi büyük bir kahramanlık örneğinin gösterildiği toprakları ziyaret etmiş oldu.

Günde 6 otobüs ile yaklaşık 300 kişinin katıldığı Çanakkale Gezisi’nde yer alan ziyaretçiler, Türk tarihinin dönüm noktası olan Çanakkale Zaferi’nin yaşandığı alanları gezdi.

Vatandaşlar, deneyimli rehberler eşliğinde Çanakkale Destanı’nın yazıldığı Kabatepe Tanıtım Müzesi, 57. Alay Şehitliği, Conk Bayırı, Alçıtepe Köyü, Sargıyeri Şehitliği, Şehitler Abidesi, Yahya Çavuş Anıtı, Şahindere Şehitliği, Soğanlıdere Şehitliği, Kocadere Hastane Şehitliği, Seyid Onbaşı Heykeli ve Tabyalar ve Kilitbahir Kalesi’ni gezerek, burada yaşananlar hakkında bilgi aldı.

“Rehberimiz Anlattıkça Ben Ağlıyorum”

Böylesine anlamlı bir geziyi tertip ettikleri için Kağıthane Belediyesine teşekkür ettiğini belirten Şevket Ayönü, “Kağıthane Belediye Başkanımız Fazlı Kılıç’ın gerçekten çok mükemmel hizmetleri var. Çanakkale’ye geldik. Abideleri ziyaret ettik.Buraları gezerken içim kan ağlıyor. Rehberimiz bize anlattıkça ben ağlıyorum. Gerçekten düşünebiliyor musunuz 250 bin şehidimiz var burada, dile kolay. Şimdiki insanlarımız memleketi ne hale koymaya çalışıyor. Memleket ne hizmetlerle kazanılmış ne hizmetlerle .Berbat etmeye çalışıyorlar. Allah’ım akıl fikir versin. Birliğimiz bozulmasın inşallah, birliğimiz daim olsun” diye konuştu.

“Şehitlerimize Allah’tan Rahmet Diliyorum”

Abdullah Açar isimli vatandaş ise “Çanakkale’deki bu tabyalarımız da bu şehitliğimiz de yıllar önce 1914-1916’lı yıllara kadar olan yoğun çatışmalardan, yokluklar içinde burada insanlar gelecekleri için , vatanı, milleti, bayrağı ve imanları için burada tek bir vücut halinde savaşmışlar. Kendi kazdıkları cephelerde kendi dualarını ederek şehit olmuşlar. Allah’tan onlara rahmet diliyorum. Nur içinde yatsınlar. Geçmişte burada savaşan dedelerimiz, atalarımız yokluklar içinde savaşıp bizler için teslim almışlar. Allah onlardan razı olsun. Biz de onlardan razıyız. Bizi buraya getiren, organizasyonu yaparak bize buraları tanıtan Kağıthane Belediye Başkanımız Fazlı Kılıç’a ve tüm belediye çalışanlarına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

İSTANBUL GAZETEM / KAĞITHANE

Bir cevap yazın