Karşıyaka Belediye’ si her apartman ile bir öğrenci okutuyor

Karşıyaka her apartman ile bir öğrenci okutuyor. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’dan genç proje …

Her Apartmanda Bir Öğrenci Okutuyoruz

 

 

“Karşıyaka’nın filizlerini geleceğe hazırlayan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Her Apartmanda Bir Öğrenci Okutuyoruz” projesini hayata geçirdi.

Objektif kriterlere göre yapılan değerlendirmeler sonucunda burs almaya hak kazanan öğrencilerin, apartman sakinleri ile buluşuyor.

Proje ortak olan apartmanlar, kendilerine emanet edilen her bir öğrenci, 10 aylık eğitim dönemi için, aylık 300’er lira burs yardımı almaya başladı.

Apartman sakinlerinin yanı sıra, Karşıyaka Muhtarlar Derneği, İzmir Şoför ve Otomobilciler Esnaf Odası, Karşıyaka Belediye Meclisi üyeleri, belediye çalışanları ve spor kulüpleri de destekleri sayesinde, burs sağlanan öğrencilerin sayısı kısa sürede 500’ü aştı.

Belediye ve halk işbirliği ile hayata geçirilen ve son dönemde ortaya çıkan en önemli sosyal sorumluluk çalışmalarından biri olarak görülen bu projemizi, kısa zamanda tüm Karşıyaka’ya ve hatta diğer belediyelere de yaygınlaştırmayı hedefliyor. Başkan Akpınar caddelerde ve yollarda çok rahat dolaşıyor. Çünkü güvencesi gelecek filizler oldu. Kıskandıran hizmeti İstanbul Gazetem sayfalarıyla tüm Türkiye sınırlarına duyurmak görevimiz oldu.

İstanbul Gazetem İzmir haberleriyle gündemi belirlemeye devam ediyor. Türkiye ve Dünya haberlerini takip etmek için abonemiz olun, gazeteniz kapınıza gelsin.

Türkiye’de bir ilk gerçekleştiren İstanbul Gazetem gazetesi sizlere tüm belediyelerden haberleri sunuyor. Anlık haber sitemizden gündemi takip etmeniz çok daha kolay olacaktır .

Haber sitemiz www.istanbulgazetem.com

İstanbul Gazetem Ailesi olarak başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz. 

 

Bir cevap yazın