Kenan Evren Caddesi ne oldu ?

KENAN EVREN CADDESİ SORUN OLDU
KENAN EVREN CADDESİ SORUN OLDU

 

KENAN EVREN CADDESİ İSİM DEĞİŞTİRDİ.

Kenan Evren isminin kullanıldığı bir çok  park,sokak,cadde,bina ve bulvar  isimleri değişiyor. Bunlardan biri Adana ilinde bir bulvar  oldu. Fakat yeni verilen isim tartışma konusu oldu.

————————-” ” —————————

 Kenan Evren Bulvarı’nın adının Devlet Bahçeli Bulvarı olarak değiştirilmesi konusunda, CHP Grubu olarak pazartesi günü Adana Valiliğine itiraz dilekçesi vereceklerini bildirdi.

CHP Grubu’nun yaklaşık 10 yıldır Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Kenan Evren Bulvarı’nın adının darbe karşıtlığını çağrıştıracak bir şekilde değiştirilmesi yönünde teklifler verdiğini anımsatan Barut, “CHP Grubu olarak sorumluluğumuzun gereği olarak bu mücadelemizi sürdürüyoruz. Hiçbir siyasi partiyle ya da genel başkanıyla bir sorunumuz yok. İtirazımız sadece Kenan Evren Bulvarı’yla sınırlı. MHP’li Büyükşehir Belediyesi’nin de CHP’li yurttaşlara karşı sorumluluğu var” dedi.

“GÜNDEMDE AÇIKLAYICI BİLGİ OLMADIĞI İÇİN TARTIŞILMADI”

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut yaptığı yazılı açıklamada, CHP’li Çukurova Belediyesi sınırları içerisindeki Kenan Evren Bulvarı’nın adının değiştirilmesiyle ilgili tartışmalara açıklık getirdi. Belediye tarafından parti gruplarına verilen meclis gündeminde söz konusu maddeyle ilgili açıklayıcı bilgi olmadığını savunan Barut, bulvarın adının bu nedenle, parti gruplarında ve Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yeteri kadar tartışılamadan değiştirildiğini ifade etti.

Barut, belediyenin oylama kesinleşmeden bulvar tabelalarını değiştirmesinin de doğru bir davranış olmadığını kaydetti.

BÜYÜKŞEHİR ADANALILARIN BELEDİYESİDİR”

CHP grubu olarak pazartesi günü Adana Valiliği’ne itiraz dilekçesi vereceklerini kaydeden Barut, bulvara adı verilen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin şahsıyla ilgili bir sorunlarının olmadığını söyledi. Barut, “Hiçbir siyasi partiyle ya da genel başkanıyla bir sorunumuz yok. Ancak Adana’dan darbecilerin izinin silinmesi için yıllardır mücadele eden bir parti olarak bu mücadelenin Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nde bir çırpıda yok edilmesine göz yumamayız. Bu bulvar, demokrasiyi, cumhuriyeti, özgürlüğü, barışı çağrıştıran bir isimle anılmalıdır. CHP grubu olarak itirazımız sadece Kenan Evren Bulvarı’yla sınırlı. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi tek bir siyasi partiye mensup kişilerin değil tüm Adanalıların belediyesidir. Bu nedenle MHP’li Büyükşehir Belediyesi diğer siyasi partilere mensup yurttaşların da hassasiyetini göz önünde bulundurmalı, alınacak kararlarda uzlaşıyı aramalıdır” ifadelerini kullandı.

HABER7

BEŞİKTAŞ BELEDİYE BAŞKANI MURAT HAZİNEDAR

FETÖ SORUŞTURMASINDA 

Murat Hazinedar Çağlayan adliyesine geldi
Murat Hazinedar Çağlayan adliyesine geldi

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ ANADOLU BASKISI

Abone olun İSTANBUL GAZETEM kapınıza gelsin!

FETÖ Haberlerini www.istanbulgazetem.com  haber sitemizden ve abone sistemli basılı yayınımızdan takip edebilirsiniz .

İstanbul Gazetem Dağıtım Alanları: Türkiye’nin her yerindeyiz.

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

ABONE KAYIT : Varol Kısa (0535 248 40 23) 

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

Abone olacağınız gibi , yayın hayatımıza devam etmemiz için gizli destekçimiz olabilirsiniz. Siz istemedikçe, isimler ve kurumlarınız açıklanmayacaktır.

HESAP NUMARAMIZ

YAPI KREDİ /Varol Kısa

Ferahevler Şubesi / Şube no: 1139

Hesap no: 89757664

                                                 IBAN: TR23 0006 7010 0000 0089 7576 64

 

Bir cevap yazın