Kılıçdaroğlu’na soruşturma

Kılıçdaroğlu’na soruşturma

24 Haziran sonrası bir çok yönden yoğun bir gündem yaşayan CHP ve Kılıçdaroğlu için yeni bir gündem maddesi geldi.

 

Man adası iddalarından dolayı toplam 359.000 TL manevi tazminat ile sonuçlanan davadan sonra bugün yeni bir soruşturma CHP Genel Başkanı için başlatıldı.

 

CUMHURBAŞKANINA HAKARET

 

Üniversite öğrencilerinin panlartlarını sosyal medya paylaşımından dolayı Cumhuriyetbaşsavcıları soruşturma başlattı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Twitter hesabından paylaştığı karikatür nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında “Cumhurbaşkanına hakaret” suçundan soruşturma başlattı.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Twitter hesabından “Tayyipler alemi” paylaşımında bulunduğu belirtilerek, Kılıçdaroğlu hakkında Türk Ceza Kanunu’nun ilgili maddeleri uyarınca “Cumhurbaşkanına hakaret” suçundan soruşturma başlatıldığı bildirildi.
 
Kılıçdaroğlu, dün partisinin TBMM Grup Toplantısında söz konusu karikatürü Twitter hesabından paylaşacağını açıklamış ve partisinin milletvekillerine de bu yönde talimat vermişti. Kılıçdaroğlu, karikatürü dün akşam resmi Twitter hesabından “Eleştiriye ve mizaha tahammül edeceksin, etmelisin. Hapse atarak eleştirinin ve mizahın önüne geçemezsin” mesajıyla paylaşmıştı.

466 OLAĞANÜSTÜ KURULTAY İMZASI 

4 Haziran seçimlerinin hemen ardından gündeme gelen olağanüstü kurultay sesleri artık yükselmeye başladı.  CHP’li Yaşar Tüzün son sayıyı açıkladı: 466 imza tamam dedi. 
CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Olağanüstü Kurultay için toplanan imzaların son sayısının 2 gün içerisinde 466 olduğunu belirtti. 

CHP’li Yaşar Tüzün son sayıyı açıkladı: 466 imza tamam

Muharrem İNCE,  “Zager için hazırlık gerekir” söyleminin ardından , kendisini destekleyen milletvekilleri ve partililer olağanüstü kurultay için çalışmaya başladı. CHP Genel Merkezinden bu imzalar toplanamaz söylemleri çıkarken , ikinci gün rakamını ; CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün açıkladı. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Kurultay delegelerimiz, değişim ve umut Kurultayı için 2’nci gün 466 imza verdi. Türkiye’nin umudu olacağız, başaracağız” dedi.

Bir cevap yazın