Kılıçdaroğlu’ndan Fetullah Gülen’e çağrı

Kılıçdaroğlu’ndan Fetullah Gülen’e çağrı

Siyasetçi bir kişiyi suçlu ilan edemez

 

Kılıçdaroğlu, suçların şahsi olduğunu belirterek, sözlerine şöyle devam etti:

“Bir toplantıda sevgili Peygamberimizin Veda Hutbesi’nden bir bölüm okumuştum. O Veda Hutbesi’ni, dünyanın bütün saygın hukukçuları, ilk insan hakları beyannamesi olarak yorumlarlar. Burada da suçların şahsi olduğu, açık ve net söylenir. Çocuğu mahkum ediyoruz. 15 yaşında çocuk, baba hapiste. Emniyet Müdüründen söz ediyorum, Turhal’dan söz ediyorum. Emniyet Müdürünü hadi bir olaya karıştı hapse attınız. Eşini lojmandan atıyorsunuz, hadi devlet memuru attınız. Ağabeyine sığınıyor, gidecek yer yok. 15 yaşındaki çocuğu bu aileyi geçindirmek için çalışmak zorunda. Geldi bana. ’3 gün çalışıyorum bir yerde, 3 gün sonra bana diyorlar ki (Senin baban FETÖ’cü, kusura bakma biz sana iş veremeyiz çünkü yarın bizi de içeri atarlar)’.

Bunlar olmaz. Ben bunları söylediğim zaman belli çevreler rahatsız oluyor. Ben mazlumun hakkını korumak, sahip çıkmak zorundayım. Çünkü ben insanı seviyorum. İnsana hizmet ediyorum. Birisinin suçu varsa hiçbir sorun yok. Siyasetçi bir kişiyi suçlu ilan edemez. Kişiyi suçlu ilan edecek olan hakimdir. Benim görevim yok, ben hakim, savcı değilim. Herkesi baştan suçlu ilan etmek doğru değil.”

Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz gecesi komutanın emriyle dışarı çıkan erlerin linç edildiğini, linç edilen erlerin ailelerine de sahip çıktığını anlatarak, “Bunu sayın Cumhurbaşkanına da Başbakana da söyledim. O erleri linç edenlerin de yakalanıp adliyeye teslim edilmesi lazım. Erin, ne günahı var? Sorgulayacaksan emri veren adamı yakala.” dedi.

Bir milyonun üzerinde mağdurun, doğru olmadığını ifade eden Kılıçdaroğlu, “Ben hükümeti her yerde uyarıyorum. ’Bunlar yanlıştır’ diyorum. Meclisi bombalayanı git yakala, hapse at, hiçbir sorunumuz yok. Talimatı vereni yakala. ’Amerika’dan Fethullah Gülen gelsin’. İste, gelsin. ’Ben suçsuzum’ diyor. Kardeşim sen suçsuzsan çıkar gelirsin Türkiye’ye, yargının önüne çıkarsın. Gelmiyorsan sen suçlusun.” diye konuştu.

 

İSTANBUL GAZETEM (İstanbul’da en çok okunan Ailenizin tek gazetesidir)

HABER: VAROL KISA/ İSTANBUL GAZETEM 

İSTANBUL   haberleri www.istanbulgazetem.com haber sitemizden ve Basılı yayınımızdan takip edebilirsiniz .

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ

Türkiye’nin her yerindeyiz.Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

ABONE KAYIT : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

Murat Hazinedar Beşiktaş
Murat Hazinedar Beşiktaş

Bir cevap yazın