Mehmet Arslan “ADALET”

CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı MEHMET ARSLAN  ile Adalet sohbetimiz

09 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleştirilen “Adalet Mitingi” tüm dünyada gündem konusu oldu. Bizlerde İstanbul Gazetem olarak CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Mehmet Arslan ile Cumartesi sohbetimizde bu konuya yer vermek istedik. Bizleri misafir eden tüm okuyucularımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Şimdi biz ADALET dedik ve değerli Başkanımız Mehmet Arslan sizlere şöyle seslendi. 
Mehmet ARSLAN “Adalet sistemimiz; son günlerde oldukça gündemimizi meşgul eden, gözle görülür şekilde bir yerlerden kopukluk yaşayan, işleyen adalet mekanizmasının halkımızı artık rahatsız etmesi sonucu, ülkemizi huzursuz bir ortam içine çekmiştir ve adalet yürüyüşümüzle bir nebze de olsa bu duruma rahat bir nefes aldırmıştır.
 
Öncelikle Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde başladığımız bu adalet yolculuğunda; sadece mesafeyi kilometreler olarak değil, Türkiye Cumhuriyeti için oldukça yararlı, tutarlı, ülkemize ciddi anlamda fayda sağlayan mesafeler olarak da kat ettik.
 
Biz CHP İstanbul İl Başkanlığı olarak bu süreçte İl Başkanımız Sn. Cemal Canpolat ve çalışma arkadaşlarımız; tüm ilçe başkanlıklarımız ve örgütlerimizin üyeleri , büyük bir azim ve mücadele ile adalet yürüyüşüne destek oldu.
 
Adalet yürüyüşümüzün amacına fazlasıyla ulaştığını düşünüyorum. Çünkü burada CHP olarak değil; hangi siyasi parti olursa olsun; her türlü kesimden bize inanılmaz destek verildi. Çünkü halkımız artık bu gidişata dur demek için birilerinin adım atmasını bekliyormuşcasına, büyük bir destekle bize yoldaş oldular.
 
Ama bu daha bizim ilk adımımızdır.
Bundan sonra da ülkemizde adaletin, hakkın, hukukun olması gerektiği şekilde yürümesi için sınırları olması gerektiğince zorlayacağız. Yürüyüşün başka açıdan da gözle görülür faydaları olduğunu düşünüyorum. Halkımıza %50 dediğimiz kesim en azından daha gergin bir atmosferde değil, gidişatta şu an için tansiyonun düştüğünü düşündüklerini tahmin ediyorum. İkincisi; askerimize, polisimize ve tüm güvenlik güçlerimize tarafsız tutumundan dolayı, bu süreçte daha ılımlı bir hava içinde görevlerini yaptıkları için ayrıca teşekkür ediyorum.
 
Tüm dünyaya milyonlarca insanın barışçıl bir yürüme eylemi ve mitingle açıkça ‘’ADALET’’ vurgusu yaparak iktidarı eleştirdiğini güzel bir dille anlattık.
 
Sonuç olarak; bizim olmazsa olmazımız laiklik, barış ve demokrasidir. Demokrasinin tam anlamıyla işlemesi de hak,hukuk ve adalete dayanmaktadır. Bu yüzden mücadelemiz devam edecektir. Çünkü olması gereken budur. Demokrasi bir bütünse hak, hukuk ve adalet bu işlevin temel taşlarıdır.”  diyerek sözlerini tüm İstanbul Gazetem okuyucularına teşekkür ederek bitirdi. 
HABER : VAROL KISA 
RÖPÖRTAJ : YELİZ AYDOĞAN 
GRAFİK TASARIM: İLKNUR APAYDIN
NOT: Haberin tüm hakkı İstanbul Gazetem Gazetesine aittir. Kopyalamaz, kelimeleri değiştirilerek yayınlanamaz. Bunu yapan kurum ve kişiler hakkında kanuni işlemler başlatılacaktır. 

GAZETEMİZE DESTEK OLMAK İÇİN TIKLAYIN .

Abone İstanbul Gazetem

Fecebook sayfamızda takip edebilirsiniz.. Fotoğrafları görebilirsiniz.

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ “Türkiye’nin Gazetesi”

ABONE OLUN, GAZETENİZ KAPINIZA GELSİN!

Türkiye’nin her yerindeyiz. Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

İhbar Hattı : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

Bir cevap yazın