Mehmet Arslan “Kadınlar için HAYIR diyoruz”

Mehmet Arslan “Kadınlar için HAYIR diyoruz”

   CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Mehmet Arslan, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için İstanbul Gazetem‘e konuştu.

Arslan ” 8 Mart aslında kadınlar günü değil,emekçi kadınlarımızın günü. Amerika’da fabrikada çalışan 400 kadının çalışma haklarını aramasında meydana gelen yangından dolayı 129 kadının can kaybından sonra önce Amerika’da son BM ile tüm Dünya’da anılan bir gündür. Ülkemizde seksen ihtilalinden sonra iptal edilmesine rağmen seksen dörtten bugüne ülkemizde kutlanılmaktadır. Her sene 8 Mart’ta organize gibi kadınlarımızın bir can kaybına rastlanması elbette bu konuda devlet politikasının zayıf kaldığının net göstergesidir. Sosyal Hukuk Devleti çöktüğü için kadınlar günü de olamaması gerekir. Erkekler günü var mı ki, kadınlar günü olsun. Bu bile bir ayrımcılıktır. Kadınla Erkek eşittir.

   “Kadın eşim değil, eşitimdir”

     Kadınlara karşı şiddetin son bulması gerekir. İnancımızda “Cennet annelerin ayaklarının altındadır” deniyorsa kadınlarımıza sahip çıkmalı ve başımızın tacı yapmalıyız. Bu bağlamda 16 Nisan referandum seçimleri içinde kadınlarımıza çok iş düşüyor. Kadınlarımıza sen otur, çalışma, üretme, gezme, iş yapma, araba kullanma bundan önceki bakanların söylediği gibi kahkaha atma. Kadınlarımız haklarına sahip çıkmaları için HAYIR demelidir. Bizlerde Annelerimiz, Kardeşlerimiz, annelerimiz ve kızlarımız için HAYIR oyu vererek haklarına sahip çıkacağız.

   Bizlerin referandumda HAYIR oyları ile hergünün kadınlarımızın mutlu olduğu günler yapmak umuduyla, siz değerli basın mensubu arkadaşlarımıza ve bu gece Avrupa’da tek temsilcimiz Beşiktaş spor kulübü’ne başarılar diliyorum.”  dedi.     HABER VAROL KISA / İstanbul Gazetem

Konuşma Videoları için tıklayın 

 

 

 

KADIKÖY BELEDİYESİ 101 MİLYON HACİZ İÇİN NE YAPACAK? 

Fecebook sayfamızda takip edebilirsiniz..

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ “Türkiye’nin Gazetesi”

ABONE OLUN, GAZETENİZ KAPINIZA GELSİN!

Türkiye’nin her yerindeyiz. Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

İhbar Hattı : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

 

Bir cevap yazın