Metin Fevzioğlu “Cumhurbaşkanlığına talip olunmaz”

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Muş Baro Başkanlığı hizmet binasının açılışına katıldı.
 
Daha sonra basın toplantısı düzenleyerek gazetecilerin sorularını yanıtlayan Metin Feyzioğlu, seçim olduğu zaman en başta ‘hayırlı olsun’ denilmesi gerektiğini söyledi. Sandığın demokraside vazgeçilmez olduğuna dikkat çeken Feyzioğlu, “Sandık, demokrasinin vazgeçilmezidir. Tek başına sandığın varlığı demokrasiyi göstermiyor ama sandık olmadan demokrasi olmaz. O bakımdan sandığın ortaya konulacak olması doğrudur, iyidir. Zaman olarak tabi tartışılacaktır toplumda, hazırlanmaya vakit var mıdır, yok mudur, bunlar siyasi partilerin tartışacağı hususlardır.
Türkiye Barolar Birliği Başkanı olarak ve bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak seçimde ister Cumhurbaşkanlığına talip olsunlar, ister milletvekilliğine talip olsunlar, tüm adaylara ve siyasi partilere buradan bir çağrıda bulunmak istiyorum. Lütfen Türkiye’yi germeyin, Türkiye’nin kucaklaşmaya ihtiyacı var. Çünkü yukarıda siyasetçiler birbirleriyle en ağır şekilde kavga ederken, ezici büyüklükteki bir çoğunluk bundan mutsuz. Türkiye bir nefret ve koşulsuz sevda arasına sıkıştırılmış ve asıl konuları konuşamıyoruz” dedi. 

İstanbul Gazetem destek hesabı
İstanbul Gazetem abone, destek

ADAY OLACAK MI?

 
Feyzioğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
“Hayır, böyle bir konuşmam, görüşmem de kimseyle yok. Zaten talipte olunmaz. Cumhurbaşkanlığına talip olunmaz. Cumhurbaşkanlığı görevi, size gelir, verilir, talimattır. Bu Türkiye’nin en yüksek makamı, ‘bunu istemiyorum’ demek şımarıklıktır, ‘istiyorum’ demek haddini bilmemektir. Yani çok lüzumsuz bulurum, bu konuda bir yorum yapmayı. Biz Türkiye için nerede olmamız gerekiyorsa oradayız.”

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener mi?

 

Türkiye 24 Haziran’da sandık başına gitmeye hazırlanırken CHP’nin cumhurbaşkanı adayı ise henüz açıklanmadı. Parti kurmayları tarafından yapılan açıklamalarda Kılıçdaroğlu’nun ismi ön plana çıksa da, Kılıçdaroğlu’nun sözleri kafaları karıştırdı.
Muhalefetten ‘biz hazırız’ mesajı gelsede, açıklanan seçim tarihinin çok erken olduğu ve partilerin tam olarak hazırlanamayacağı iddia ediliyor. Nitekim ana muhalefet partisi CHP’nin cumhurbaşkanı adayı henüz açıklanmadı. 
‘Haziran güzel bir aydır. ‘İYİ’lerin kazandığı, kötülerin kaybettiği bir aydır.’
 
İstanbul Gazetem destek hesabı
İstanbul Gazetem abone, destek

Bir cevap yazın