Neden Şükrü Genç Başkana sormuyorsunuz? İlginç cevap

Ulusal ve yerel basından sonra sosyal medyanın da gündem konusu “Sarıyer belediye Başkanı Şükrü GENÇ ve İstanbul Gazetem imtiyaz sahibi Varol KISA arasında geçen olayların VKİY TV de anlatılması oldu .”

 

https://www.youtube.com/watch?v=KC5OI1JpKJU

 

O SORU NEYDİ 

İstanbul Gazetem imtiyaz sahibi Varol KISA iki ay önce “TIRPAN” isminde bir video yayınladı .

Bu video da Sarıyer Belediye Basın Birimi artık İstanbul Gazetem gazetesiyle çalışma yapmayacağını ve bunun mantıklı sebebini istiyordu. Herkes önce maddiyat sansa da youtube de ::İstanbul Gazetem Sarıyer Belediyesi ödeneğinden çok daha fazla kazanç yaşayan fenomen youtuber Varol KISA nın muhatap olması bu seçeneği bitiriyordu.

“İnanılmaz fanları var”

Varol Kısa adeta sosyal medyanın taçsız kralıydı. bir gün lider Varol Kısa oluyor “Mustafa Kemal Atatürk ” anlatıyor , bir gün Üstad Varol Kısa oluyor “Cuma sohbetleri yapıyor” bir gün gazeteci Varol Kısa oluyor gündem anlatıyordu. İnanılmaz fanları vardı ve kurdukları guruplarda 25 bin taraftar topluyordu. Haliyle böyle birinin derdi para değildi.

ONUR MÜCADELESİ 

İstanbul Gazetem ekibine açıklama yapan Varol KISA ” bunu anlamak için insanı insan yapan en değerli duygu “Onur” anlamını bilmek ve yüreklerde yaşamak gerek ” dedi. sözlerine devam eden KISA “biz burada o belediye bu belediye derdinde değiliz, biz burada etik yapılmayan bir uygulamanın peşindeyiz. Bir yol birlikteliği elbette bitecektir. Fakat biterken biel onurlu , saygılı ve seviyeli bitmelidir. biz illaki tüm belediyeler bizle çalışmak zorunda deseydik tüm belediyelere saldırmamız gerekirdi . Peki böyle bir durum var mı ? YOK. O zaman gerçek şudur; Yaşadığım ilçem Sarıyer’de , Belediye Başkanından daha çok tanındığım ve vatandaşlarla birlikte olduğum ilçemde , halka açıklama yapılmak zorundadır. Varol Kısa ile neden çalışmıyorsun? İşte bu soruyu soran ve Başkanlarından cevap alan karşıma gelebilir. Yoksa her kafadan bir ses çıkması sadece bizlere yarar. Biz onur mücadelesi veriyoruz. Halkımıza net bir açıklama yapacak cesur bir başkan bekliyoruz” dedi. 

 

SORUNUN CEVABI ŞOK ETTİ 

Sosyal medyada Varol KISA ya sordular neden? Varol Kısa VKİY TV de canlı yayınlara başladı , dört yıl sürecek bu yayınlar yerel seçimlerde son bulacak. Bu yayınlarda Kısa şu soruyu sordu” Neden böyle yapıyorsun diyen dostlara sesleniyorum Şükrü Başkanınıza gidin ve ona sorun ? Neden İstanbul Gazetem böyle davranıyor?”

CEVAP ŞOK ETTİ 

KISA”Gidin Başkanınıza sorun dediğinde cevap çok ilginç geldi . “Sana daha kolay ulaşıyoruz” işte gerçekler kendi kendine dillerden dökülüyordu. Varol KISA halka ve hatta düşman görenlere dahi en kolay ulaşılabilen kişi oluyordu. Artık yorum siz değerli okuyucularımızın olacaktır.

 

İSTANBUL GAZETEM