Nezih Küçükerden Üsküdar’ı İBB’ye taşıdı

Nezih Küçükerden Üsküdar’ı İBB’ye taşıdı

Sayın Başkan! Değerli Meclis üyesi arkadaşlarım.
 
İstanbul ili ,Üsküdar ilçesi ,Harem-Üsküdar sahil şeridi üzerinde ,Salacak mahallesi ,19 pafta,367 ada,55,57,59 parseller üzerinde meri planda yeşil alanda kalan , 55 ve 57 parsellerin DSİ adına ,59 parselin şahıs adına kayıtlı olan bu arsaların üzerine çelik konstriksiyondan 2 katlı yasa dışı yapı yapılmaktadır.Tarafımca konu, 03.06.2017 tarihinde saat 13.00’de 3573002428 başvuru nolu müraacattımla beyaz masaya iletilimiştir.Ayrıca ek1.deki önerge ile Üsküdar Belediye Meclisine de taşınmıştır.22.06.2017 tarihli Başkan Hilmi TÜRKMEN’in cevab yazısında Harem-Salacak sahil yolu üzerindeki yeşil band üzerinde devam eden 2 katlı çelik yapı, söz konusu yerin ,İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ,Zabıta Daire Başkanlığı ,Anadolu Yakası Zabıta Müdürlüğü ‘nün yetki ve sorumluluk alanında bulunması sebebiyle ,önerge ilgili makama gönderilmiştir.denilmektedir.
 
İlgili alan 180 derece deniz manzarasına haiz Üsküdar’ımızın en güzel yerlerinden biridir.Çoğunluğu kamu malı olan bu alan üzerine anlaşılan o ki birileri tarafından gecekondu restaurant veya cafe olarak yasa dışı bir imalatı İBB’nin zabıtasınada arkasına alarak çatır ,çatır Üsküdar’ın en merkezi yerinde tonlarca çelikle yapmaktadır.Bir taraftan 3194 sayılı imar kanunu ,bir taraftan 775 sayılı gecekondu yasası yetkililerce çıkar uğruna çiğnenmektedir.Beyaz
 
masaya müraacatımın üzerinden 48 saat değil nerdeyse 48 gün geçmiştir.Tarafıma menfi veya müsbet bir cevap verilmemiştir.Yapılan iş sadece bir kaçak inşaat değil ,aynı zamanda devlet malı üzerine bir gecekondudur.Bu nedenle konu ivedi olarak incelenerek, İstabulluların,Üsküdarlıların bu yeşil alanı üzerine yapılan işğalden kurtarılması,yapının derhal yıkılarak kamuya kazandırılması ayrıca 775 sayılı ve 3194 sayılı yasaların gereğinin yapılması bir kanuni zorunluluktur.
 
Ayrıca;
 
1.Yapı kimin tarafından yapılmaktadır.
 
2.Yapının bulunduğu alanın ,imar sorumluluğu Üsküdar Belediyesine ait olduğu halde ,Üsküdar Belediyesince neden hiçbir yasal işlem yapılmamıştır?
 
3.Geçen bunca süreye rağmen ,bir İBB Meclis üyesinin başvurusuna cevap vermeyen veya veremeyen beyaz masanın görevi nedir?
 
4.775 Sayılı yasanın gereğini yerine getirmeyenler hakkında ne yapmayı düşünüyorsunuz?
 
Yukarıda ifadeye etmeye çalıştığım gecekondunun 775 ve 3194 sayılı yasa gereği yıkılarak bu alanın yeşil alan olarak korunması ve sorularımın cevaplandırılması için 5393 sayılı yasanın ilgili maddesi gereği sözlü önergemin Başkanlık Makamına Havalesini arz ve talep ederim.
 
EKLER:
 
1.Üsküdar Belediye Meclisine verdiğim Önergenin fotokopisi.
 
2.Üsküdar Belediye Başkanlığının 22.06.2017 tarihli yazısının fotokopisi.
 
3.İlgili yerle ilgili meri planın fotokopisi.
 
4.İlgili yerle ilgili hava fotografının fotokopisi.
 
5.İlgili yerle ilgili haritanın fotokopisi.
 
Saygılarımla,
Nezih KÜÇÜKERDEN
İnş.Müh./İşl.Müh
İBB ve Üsküdar Meclis Üyesi
HABER SÜLEYMAN SARIKAYA
İLKEMİZ;İstanbul Gazetem her yerde olduğu gibi İBB haberlerinin en çok okunan ve en çok güvenilen tek gazete oldu. Bunun sebebi sadece habercilik değil, halkın iradesini de öne alan işler yapmamızdır. Halkımız bizlere güvenir ve sahip çıkar. Böylece bulunduğumuz her yerde birinci sırada olmamız çok normal oluyor. Kimileri gazetecilik adı altında şantaj ve yalan haberler yaparken bizler İstanbul Gazetem olarak asla bu yöntemi benimsemedik ve hiç uygulamadık.

GAZETEMİZE DESTEK OLMAK İÇİN TIKLAYIN .

Abone İstanbul Gazetem

Fecebook sayfamızda takip edebilirsiniz.. Fotoğrafları görebilirsiniz.

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ “Türkiye’nin Gazetesi”

ABONE OLUN, GAZETENİZ KAPINIZA GELSİN!

Türkiye’nin her yerindeyiz. Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

İhbar Hattı : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

Bir cevap yazın