Nihat Doğan “Ben asla ….

Bugün adliye haberlerimizde şok açıklamalar ard arda geliyor..

 

Kurtlar Vadisi dizisi hakkında haksız ithamla konuşanların adliyede cevap vermesi gerekeceğini açıklayan Şaşmaz bunu gerçekleştirdi.

BEYAZ TV’de yayınlanan ‘Söylemesem Olmaz’ programında, “Kurtlar Vadisi” dizisi hakkında yapılan yorumlarda “iftira” ve “hakaret” suçunu işledikleri iddiasıyla haklarında 1 yıl 9 ay 15’er günden 8 yıl 4’er aya kadar hapis cezası istemiyle dava açılan sunucular Nihat Doğan ve Ömür Varol‘un da aralarında bulunduğu 5 kişinin yargılanmalarına devam edilirken, Nihat Doğan, “Ben asla, ‘Necati Şaşmaz Fetö’cüdür’ demedim. ‘Vatan hainidir’ hiç demedim. Necati Şaşmaz, insanların teveccüh duyduğu, filmleri de başarılı olan sanatçı bir arkadaşımızdır” dedi.

Mahkeme hakimi, tarafların, bilirkişi raporu ve dayanağı olan CD’leri izleyerek dosya hakkında yazılı beyanda bulunmalarına karar vererek duruşmayı erteledi.
 
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu tarafından hazırlanan iddianamede, sanıkların üzerlerine atılı “hakaret” ve “iftira” suçlarını işledikleri gerekçesiyle, 1 yıl 9 ay 15’er günden 8 yıl 4’er aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılmaları talep edilmişti.
Duruşmada beyanda bulunan müşteki Necati Şaşmaz, şikayetçi olduğunu belirterek, “İftira ve hakarete uğradım. Davaya müdahil olarak katılmak istiyorum. Suçtan kaynaklı maddi zararım vardır. dizinin yayın yapamayacağı şeklinde iftira atıldıktan sonra görüştüğümüz kanallardaki insanların etkilenmesi ve o dönemde yaşla, kuru ayrılamadığı için hangi durumda olduğumuz şüphesi oluştu. Dizimizin yayın döneminde sorunlar oluştu. Avukatım aracılığıyla tazminat davası açtık” şeklinde ifadelere yer verdi.
Yerel basın yaşasın istiyorsan destek ol
ABONE OL! YEREL BASINA CAN VER!

Bir cevap yazın