O varya işte o; bunu da başardı

O varya işte o; bunu da başardı. Başlıklı yazımı yayınlamadan önce biraz kendimden bahsetsem daha doğru olacaktır. Bu haberi bir kaç gün önce tüm yerel ve ulusal basındaki arkadaşlarımızın haberlerinden okudunuz ve öğrendiniz. Neden en son Varol kısa yazdı? Derseniz. Beni tanıyanlar ve bu yazımı okuyunca tanıyacak olanlar anlayacak ki ; haberciliğin ötesinde tamamen yüreğiyle yazan bir gazetecidir Varol Kısa.

Göz gönlündekini arar

İnsanın doğasında vardır, sevdiğiniz zaman gözlerinizle onu ararsınız .İşte benim “o” dediğim bir süper kahraman değil, perelini de yok, maskesi de. Süper güçleri hiç yok. Senin benim gibi bir insan. Tek farkı azmi, işini meslek olarak görmeden vatan millet borcu görmesi, ekip arkadaşlarını ve halkını çok sevmesi onu “Başarının simgesi” haline getirdi.

Dediğim gibi haber Sarıyer ilçesinde yapılan iki karakol. Bir çok haberde Belediye, Kaymakamlık, İl Emniyet ve birçok hayırseverin destekleri yazıldı çizildi. Fakat benim başarılı “o kişi” olarak gösterdiğim için gereken yazılmadı düşüncesindeyim. Dedim ya göz gönlündekini arar.

SARIYER VE O’NUN GELİŞİ 

Sarıyer ilçesi boğazın incisi bir ilçemizdir. Doğası, ormanı,denizi, sahil şeridi ve AVM ile göz kamaştıran bir güzelliktir. Fakat park sorunu, atıl binalarda kalan kimsesizler, yollarda rahatsız eden magandaları, kaçak mallar, uyuşturucu ve bir çok sorunu içinde barındıran bir ilçeydi. İlçeydi diyorum. Çünkü “o” gelene kadar.

2015 yılı Eylül ayının dördüncü günüydü. Sarıyer’in tarihi değişiyordu. O ilçemize atanmış ve göreve başlamıştı. Gelir gelmez ilk yaptığı şey mahalle mahalle sorunları öğrenmek için İl emniyet dahilinde “Huzur toplantısı” düzenlemek oldu. Ve benimle işte orada karşılaştı. İlk başta sert ve keskin değişmeyen kararları olan biri gibi görünüyordu ve “İstanbul Gazetem” hımm. Diyerek ilk temasımız gerçekleşti. Kim di? Ve Sarıyer için neler yapabilir diki ?

Huzur toplantıları biter bitmez Sarıyer değişime başladı. Mahallelerde atıl binalar kontrol altına alındı. sokaklarda magandalar yok denecek kadar bitti. Kaçakcılar göz açamıyordu. Peki ya uyuşturucu? O bunu da başardı ve korkusuzca alanlara girdi tek tek buldu onları hak ettikleri yerlere gönderdi. Trafik ne olacak dedik! Sorun yok bir çekici bizden bir çekici İl Emniyetimizden gelir dedi. İl Emniyet Müdürlüğü ile eş zamanlı operasyonları tüm basında yer aldı. Yollarda magandalar yoktu. Egzost sesleri tarihe gömüldü.

Parklar ne olacak dendi!

Bisikletli ekipler parklarda huzuru sağladı. Halk memnundu fakat “o” memnun değildi. Daha çok şeyler yapmalıydı ve karakolları yetmiyor, ekibi yetmiyordu. O işte bunu da başardı. Belediye, Kaymakamlık, İl Emniyet ve hayırsever vatandaşları birlik içinde bir hizmete daha imza atmaları için kolları sıvadı . İşte bugünlerde Sarıyer’de iki karakol daha “Böyleyken , böyle oldu. ”

Teşekkürler Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü ERCAN ÇAMIRCI ve onun değerli mesai arkadaşları. 

İstanbul Gazetem Ailesi olarak başarılarının devamını diliyoruz. Hımmm

 KARAKOLLAR

 

Ayazağa ve Zekeriyaköy’de iki polis merkezi yapıldı. Tamamlanarak hizmete giren merkezlere terör örgütleri tarafından şehit edilen ilk kadın polis memuru Mürüvvet Akpınar ve 15 Temmuz şehidi Münür Alkan’ın ismi verildi.

Zekeriyaköy’de ise FETÖ’nün darbe girişimi sırasında 15 Temmuz Köprüsü’nde can veren şehit Münür Alkan’ın adının verildiği polis merkezinin açılışı yapıldı. Polis merkezlerinin açılışına; İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, siyasi partilerin ilçe başkanları, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Etkinlikte kürsüye çıkan konuşmacılar ‘Devletin topluma açılan ilk kapısı polis merkezleridir. Huzur ve güvenlik toplumun ilk şartıdır’ mesajı verdi.

HABER : VAROL KISA 

sosyal medyalarda paylaşalım
error0

Bir cevap yazın