Ön seçim mi? Atama mı?

Ön seçim mi? Atama mı?

İstanbul’da ve ilçelerinde gündem yine CHP, hem de tam hızıyla.. Şimdi tabiri caiz ise ağzı olan konuşuyor. İlçe önlerinde basın açıklamaları yapmak, sosyal medya da laf soktuğunu sanmak ve tabii ard arda aday adaylığı seçimlerini kaybedenlerin sokak arası kulisleri .

Efendim Atama mı olsun , Ön seçim mi?

Arkadaşlar, CHP güçlü ve köklü bir partidir derken bunu laf olsun diye söylemiyoruz.. Elbette en iyi kararı verecek birGenel Merkezimiz var. Sizlere delege seçme hakkı veren kim? sizlere İlçe Başkanı seçme hakkı veren kim? sizlere PM ve Genel Başkan seçme hakkı veren kim.?

Bunları veren güç izin verirseniz  BELEDİYE BAŞKAN adaylarını bir zahmet seçsin…

CHP Genel merkezinin bileceği iştir. İsterlerse de atama yaparlar. CHP İl ve İlçe yöneticilerinin varlıklı bir üye kaydı yapmadıkları inancındayız. Sayın Kemal Kılıçdaorğlu’nun  il başkanlarına , il başkanlarının da kendi yönetimlerine bu konu hakkında talimatları mutlaka vardır. sizler CHP üyesi olarak birlik ve beraberlik içersinde 2019 Yerel seçimlere hazırlanmayı ve adayınız için çalışmayı düşünün , bu köprüden önce ki son çıkışınız. Bırakın Belediye başkanlarını belirlemek , sizlerin görev verdiği GM ait olsun.

Gelelim Meclis Üyelerine ; işte bunlar tam sizlerin istediği kişiler olmak zorunda. Çünkü sizlerle birlikte olacak, yürüyecek ve ilçelerinizde halkın sorunlarıyla bire bir muhatap olacak kişiler Meclis Üyeleridir.

Gelin Meclis Üyelerini Örgüt Seçsin…

“Şimdi yüzlerce arkadaşımız Meclis Üyesi adayı oldu. Bunların belirlenmesinde Örgüt söz hakkı taşısın. Belediye Başkanları seçilse dahi örgüt ve halkla hergün bir arada olamaz. Düşünün 400 bin nüfuslu ilçelerde her gün bir kişinin derdini dinlese, ne zaman görev yapacak. Fakat 40 tane Meclis Üyesi hergün sokaklarda halkın yanında olursa Mevcut Başkanın sorumluluklarını ve görevlerini üzeribden aldığı gibi , kendileri de bir işe yaramaz mı? Hal böyle olunca örgüt Meclis Üyelerini seçmelidir diyor ve fazla başınızı ağrıtmadan güzel günler diliyorum. Unutmayın !

CHP varsa HERKES İÇİN VAR … Koltuk sevdası değil Vatan sevdalıları buraya gelsin…

    Köşe Yazısı : VAROL KISA ( Ailenizin Gazetecisi)

Bir cevap yazın