‘’O’NU ÖRNEK ALIYOR MUYUZ?’’

İlahiyatçı yazar Prof. Dr. Ömer Döngeloğlu, Kağıthane’de, ‘’Peygamber Efendimizi Hayatımızda Örnek Alıyor Muyuz?’’ konulu söyleşi gerçekleştirdi.

Prof. Dr. Döngeloğlu, Kağıthane Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Hasbahçe Ramazan Etkinlikleri kapsamında vatandaşla buluştu. Ramazan’ın birlik, beraberlik, kardeşlik ve halden anlama kavramlarını daha da ön plana çıkaran mübarek bir ay olduğuna dikkati çeken Döngeloğlu, bu ayın manevi açıdan iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Mübarek Kadir Gecesi’nin de bu ay içinde olduğunu hatırlatan Döngeloğlu, katılımcılara Hz. Muhammed’in hayatından kesitler sundu.

Hz. Peygamber’in hayatı boyunca güzel ahlak örnekleri sunduğunu ifade eden Döngeloğlu, ‘’Bizler de onun ümmeti olarak hal ve hareketlerimize dikkat etmeliyiz. Kur’an ve sünnet yolundan ayrılmamalıyız. Efendimizin güzel ahlakının izinden gitmeliyiz’’ dedi.

Söyleşiyi izleyen Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin de Döngeloğlu’na ve vatandaşlara katılımlarından dolayı teşekkür ederek, çiçek takdim etti.

 

 

 

SIRADAKİ HABER  

CHP Lİ BELEDİYE BAŞKANI EMEKÇİYİ İSYAN ETTİRDİ

Sarıyer belediye başkanı Şükrü Genç, Basın birimi sorumlusu Cengiz Kahraman ile birlikte çalıştığı İstanbul genelindeki yerel basın ile ilişkisini kesti. Yalova seçimlerinde 1 oy ile kazanan partinin mensubu bir başkanın , 23 Haziran öncesi bu kararı kınama mesajları aldı.

ŞÜKRÜ GENÇ NE YAPMAK İSTİYOR … TIKLA VİDEO İZLE