Özlem Temiz yazıyor.

Özlem Temiz yazıyor

Bir gün facebook sayfasında dolaşırken tesadüfen  Varol Kısa ile İstiklal yolu videosuna rastladım, yaklaşık bir ay boyunca sessizce sadece izledim. Bir ay sonunda ilk selamımla bu umut yolundaki adımımı attım.

VAROL KISA lider her konuşmasında irdelediği sloganıyla :

Hareketimiz , Sevdamıza,Yuvamıza +1 çocuğumuza Varol Kısa  ile  İstiklal yolunuza katıldığınız için  teşekkür ediyordu.Işığımız NUTUK ,önderimiz  MUSTAFA KEMAL ATATÜRK  diyerek ; Atamıza sahip çıkan ,ilke ve inkılaplarını koruyan, vatanına ,milletini , bayrağını koruyan umudun bu yolda olduğunu anlatıyordu.

Bu grup üyelerinin hepsi gönüllü üyelerden oluşmaktaydı; Fakat kuralları vardı.                                                                    1-Yapılan her paylaşım sayfamızda paylaşılacak ve beğeni yapılacaktı.                                                                                        2-Okumadan  araştırmadan paylaşım yapılmasının doğru olmadığı .                                                                                        3 – Hareket amirlerinin görev ve sorumlulukları verilip ,en iyi şekilde görev paylaşımı yapılması.                                    4-Sevgi saygı birlik ve beraberlik içinde kenetlenmiş bir aile olması .                                                                                        5-VKİY ailesi kan bağı ile değil can bağı bağlı bir aileydi.

Mustafa Kemal ATATÜRK’e sahip çıkan ve yapılan hakaretleri adliye’ye taşıyan , bu davanın lideri VAROL KISA  her gece 21.30 da  facebook sayfasında yaptığı canlı yayınlarla   27 il ziyaretiyle çığ gibi büyüyen bu VKİY  ailesini oluşturduğu için ben ayrıca minnettarım.

Bu hareketi kuran Atamın  cesur yürekli  evladı Varol KISA   iyi ki   varsınız, her gece bir öğretmenin  verdiği bilgi dağarcığı gibi bize bir şeyler öğretip  örnek olduğunuz için  sonsuz teşekkürler….

Bizler MUSTAFA KEMAL’İN ASKERLERİ  olarak bu harekette olmaktan onur ve gurur duyuyorum.. Ben kendi adıma bu ailede dost yürekler ve cesur güzel insanları tanıdım . En başta Varol liderimiz korkusuzca her gönüllüye dil ,din , ırk, mezhep ,siyasi görüş farkı gözetmeden  kucak açıp bu aileyi  büyütmüştür. Yurt dışında ve yurt içinde dahi sesimiz VİKY  olarak büyümeye devam ediyoruz.

Varol Kısa ile İstiklal yolunda umudun yolunda aydınlık yarınlara açılacak bu yola haydi sizde katılın……

FACEBOOK SAYFAMIZ İÇİN TIKLAYIN

 

Bir cevap yazın