PKK Kana bulayacaktı

PKK Kana bulayacaktı

Nevruz kutlamaları öncesi gelen istihbaratları değerlendiren güvenlik güçleri Mardin’de, PKK’nın Ankara’daki saldırısında kullandığı bombanın iki katı büyüklüğünde patlayıcı ele geçirdi.
Derik ilçesinde 2 ayrı adrese gerçekleştirilen operasyonlarda Nevruz kutlamalarında patlatılmak için hazırlanan 613 kilo patlayıcı yakalandı.
 
 
KALE VE KÜÇÜKPINAR’DA OPERASYON
 
Dün saat 11.00 sularında Kale Mahallesi’nde gerçekleştirilen ilk operasyonda 283 kilo ağırlığında 13 adet patlamaya hazır Anfo tipi patlayıcı, 2 adet sağlık tüpü, 3 adet bombayı uzaktan patlatmaya yarayan kablo ele geçirildi.
Küçükpınar Mahallesi’nde bugün gerçekleştirilen ikinci operasyonda ise 330 kilo ağırlığında patlamaya hazır Anfo patlayıcı ele geçirildi.
 
ANKARA’DA KULLANILAN BOMBANIN İKİ KATI
 
13 Mart Pazar günü Kızılay Güvenpark yakınlarında PKK tarafından gerçekleştirilen ve 37 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısının ardından başlatılan soruşturmada 300 kilogramlık patlayıcı düzeneği kullanıldığı tespit edilmişti.
 

istanbul_haber_www.istanbulgazetem.com

Adana’da sıcak saatler! HDP’liler iş başında

Adana’nın Dağlıoğlu Mahallesi’nde izinsiz nevruz kutlaması yapmak için toplananlara polis müdahale etti, eylemciler de polise taş attı.
 
Sabah erken saatlerden itibaren Dağlıoğlu ve Şakirpaşa mahallelerinde toplanmaya başlayan PKK yandaşları, Karasu Kavşağı’nda nevruz kutlaması yapılacağını duyurarak, katılım için çağrı yaptı. 

HDP’li vekil halay başı!

 

BDP’liler de aynı bölgede toplanmaya başladı. HDP Milletvekili Meral Danış Beştaş da bir süre partilileri ile halay çekti.

Bu arada bazı ara sokaklar eylemciler tarafından barikat kurularak kapatılmak istendi. Polis, barikat kurmak isteyenlere müdahale etti. Polis, Karasu Kavşağı’nda yapılacağı söylenen yasadışı nevruz kutlaması alanına gitmeye çalışan gruplar ve HDP’ye ait seçim otobüsünün de geçişine izin vermedi. Polis helikopteri, yasadışı eylem düzenlenebilecek mahallelerin üzerinde uçarak, İl Emniyet Müdürlüğü’ne istihbarat aktardı.

 

Bakırköy’de ‘Nevruz’ kovalamacası!

Polis, İncirli Metrobüs durağında da önlem aldı. Halk Pazarı’na gitmek isteyen bir grup ile polis ekipleri arasında kovalamaca yaşandı.

Bakırköy’de düzenlenmek istenen nevruz etkinliği nedeniyle polis ekipleri yoğun güvenlik önlemi aldı.

Halk Pazarı’nda yapılacağı belirtilen nevruz etkinliği sebebiyle polis ekipleri alanın etrafında sabah erken saatlerden itibaren nöbet tutmaya başladı.Polis helikopterinin de bölgede uçuş yaptığı görüldü.

Bakırköy metro istasyonuna giriş ve çıkışlar kapatıldı. Polis, İncirli metrobüs durağında da önlemler aldı.

 

haber_taksim

 

Bir cevap yazın