Rıza Akpolat’tan büyük müjde öğrencilerimize

RIZA AKPOLAT’TAN GENÇLERE BEŞİKTAŞ AKADEMİ MÜJDESİ!

Beşiktaş Belediyesi, lise ve üniversiteye giriş sınavlarına hazırlanan öğrenciler için ücretsiz olarak hizmet verecek ‘Beşiktaş Akademi’yi hayata geçiriyor. Müjdeyi Başkan Akpolat sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

Eğitim ve Öğretim faaliyetlerine verdiği önemi sıkça dile getiren ve Açık Mikrofon buluşmalarında da vatandaşlardan gelen talepleri değerlendiren Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Beşiktaş’ta bir ilke daha imza attı. Lise ve üniversiteye hazırlanan öğrencilerin artık ücretsiz olarak derslerine hazırlanarak, hayallerine kavuşacağı Beşiktaş Akademi 3 Aralık itibariyle hizmet vermeye başlıyor.

Dün akşam sosyal medya hesabından paylaşım yaparak Beşiktaş Akademi’yle ilgili tüm detayları da paylaşan Başkan Akpolat, şu ifadeleri kullandı: ‘’Eğer imkân sağlanırsa tüm öğrencilerimizin içindeki cevherin çıkarılabileceğine inanıyoruz. İşte bu inançla sözümüzde durduk, Beşiktaş Akademi’yi kurduk. Gençlerimize hayırlı uğurlu olsun. Ne Mutlu Beşiktaş Var!’’

BEŞİKTAŞ AKADEMİ NEDİR?

Beşiktaş Akademi’ye Lise yerleştirme sınavına hazırlanan 8. sınıf öğrencileriyle üniversite yerleştirme sınavına hazırlanan 12. sınıf öğrencileri ve mezunlar kabul edilecek. Üniversite yerleştirme sınavına hazırlanan öğrenciler sayısal ve eşit ağırlık olmak üzere iki farklı dalda sınava hazırlanabilecek. Lise sınavlarına hazırlanan öğrencilere hafta sonu sabah ve öğlen olmak üzere iki grupta eğitim verilecek. Üniversiteye hazırlanan mezun öğrenciler hafta içi, 12. sınıf öğrencileri ise hafta sonu derslerine devam edecek. Kayıtlarda Beşiktaş’ta ikamet edenlere öncelik tanınacak. Derslerin 3 Aralık 2019 tarihinde başlayacağı Beşiktaş Akademi için ayrıntılı bilgiyi www.besiktas.bel.tr adresinden ve 0212 325 73 71 numaralı telefondan öğrenebilirsiniz.

 

 

https://youtu.be/atWo-6X725w