Rumelihisar Mahalle Muhtarı Çetin Karayılan

Rumelihisar Mahalle Muhtarı

Çetin Karayılan Röportajı 

 

İstanbul Gazetem her pazar bir muhtarı sizlere tanıtıyor.Muhtarların göreve gelişlerinden , görev sürelerindeki hizmetleri ve sıkıntılarını sizlerle paylaşıyoruz .Röportaj vermek isteyen muhtarlarımız 0535 248 40 23 numaralı telefonumuzdan bizlere ulaşabilirler.
 
Rumelihisarı Mahalle Muhtarı Çetin karayılan 
Aza listesi , Dursun Çapraz , Fatma Dengizman , Aziz Yavuzyiğit ,Yasemin Çakıroğlu , İsmail Erden , Uğur Vergili , Hakan Gül , Mürevvet Gümüş 
 
 
Bu Pazar İstanbul Sarıyer Rumelihisar mahallesinde muhtar Çetin Karayılan ile birlikteyim.Muhtarımız bizleri hiç eksilmeyen gülüşleriyle karşıladı .Bu seçimlerle birlikte üç defa mahalle muhtarı seçilen Çetin Karayılan ,Başarıda gülen yüzü ve esnafları her sabah tek tek ziyaret etmesi ,mahalle sakinlerinin hal ve hatırlarını sorması ilk unsurlar arasında görülüyor .Karayılan ,mahalle halkının sevilen bir yüzü olmuş .Herkes onun başarılı görev sürecinden bahsederken ,memnuniyetlerini dile getiriyorlardı 
 

 
 
Başarılarının sırrını sorduğumuz KARAYILAN basın açıklamasında   “Önemli olan yaşadığınız yerin sorunlarını bilmek ,bilmiyorsanız araştırmaktır.Ben sabah 06:00 da kalkar ve mahallemizi gezerim .Her taşın her toprağın yerini ezberlemişimdir.Mahalle sakinlerimizin maddi ve manevi sorunlarına elimden geldiği kadar eğilir ,esnaf arkadaşlara yardımcı olmaya çalışmışımdır.Mahalle muhtarlığı bulunduğunuz 12 metrekarelik yer değil mahallenizin tüm sınırlarıdır.Siz onlara sahip çıktığınızda görüldüğü gibi onlarda size sahip çıkıyor.Ben oy veren olsun ,oy vermeyen olsun tüm mahalle sakinlerime sonsuz teşekkür ediyorum .Bu güvenini bana vermiş olduğu sorumluluğu biliyor ve en iyi şekilde yerine getireceğimden hiç kimsenin kuşkusu olmasın istiyorum ..   Özellikle dostum ve hemşerim aynı zamanda Sarıyer sakinlerinden  Varol KISA kardeşimize bu güzel organizasyonu içinde çok teşekkür ederim  .İstanbul Gazetem yeni ve yenilikçi bir gazete olarak Sarıyer’e ayrı bir hava kattığı inancındayım .Başarılar dilerim ” diyerek sorularımızı cevaplandırmaya başladı .
 
 
– Seçimleri kazanırken sizle birlikte olan Azalarınız hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyiz .?
– Azalarım her biri bir Çetin karayılan olmuştur.Benim noksanlığım diye bir ifade olmadı her biri seçim ve seçimden sonra mahalle için gerekli tüm uğraşları vermeye devam ediyorlar .Bu röportaj sayesinde onlara tekrar teşekkür etmek isterim .
 
 
– Mahallenizin noksanları nelerdir?
-Tüm Sarıyer2in sorunları bizim mahallemizde de var. Özellikle Tapu sorunu , binaların boyama ve dış cephe kaplama sorunları , yol ,kaldırım ,çöp vs vs  olmaktadır .
 
 
– Bu sorunlarda Belediye’nin sizlere yardımları oluyor mu?
-Belediye başkanımız sayın şükrü GENÇ , bu konularda çok hassas davranıyor .tüm birimleri bizler için faliyete sokmuş hizmetlerde bir sorunumuz olmamaktadır .
 
 
 
– Belediye’nin hangi birimleri sizce iyi çalışıyor veya noksan olanlar hangileri?
– Özellikle Zabıta müdürümüz Erdinç Gün ‘e  teşekkür etmek isterim .Birimi bizleri asla mağdur etmedi .Kendisinin şahsi uğraşları göz ardı edilemez . Sırasıyla Fen işleri , Gelirler Müdürlüğü ve Numarataj birimi bizlere gerekli hizmeti sunuyor .Sosyal işler biraz gecikmeli hizmetler sunuyor diyebilirim .
 
 
– Mahallenizin Üniversitesi var .Bu konu hakkındaki düşünceleriniz ?
– Bu büyük bir nimettir bizler için .Fakat öğrencilerin barınma sorunu mevcut .Özellikle kiraların yüksek olması ayrı bir sorun yaratıyor . İnşa edilecek bir arazimiz olsa ve buraya bir yurt yapılsa sorunlarımız azalır diye düşünüyorum . Parklarımızın bakımları ,sahil şeridimizin ve mahalle yollarımız park sorunları , Sahil şeridinde bankamatik noksanlığı mevcut sıkıntılarımızdan diğerleri .
 
-Rumelihisarı sakinleri için düşünceleriniz .
-Vatandaşımız Muhtarlığın görevleri hakkında bilgilendirilmelidir. Tüm sorunlar muhtarlık bünyesinde değildir .Belge ve evrakların dışında ilginç istekler olması bizlerin hizmet zamanını azaltıyor .Yinede vatandaşımızın dertlerini görevimiz olmasa da çözmeye gayret ediyor veya yol gösteriyorum .
 
 

 
 
-Ödülleriniz Muhtarlığı kaplamış ?
-Başarı tesadüf değildir .Başarı ödüllendirilir .Ben hizmet vermek için gece gündüz uğraşıyorum .Muhtarlık kapanır benim görevim kapanmaz .Gece saatlerinde yine hizmet isteyen mahalle sakinlerimin yanında olmaya gayret ediyorum .Cumartesi ve Pazar günü açığım .Tabii seçim dönemi için .Ödüllendiren her kurum ve kişilere teşekkür ederim .
 
 
 
– Son olarak öz eleştiri bizler için istiyorum .İstanbul Gazetem  hakkındaki düşünceleriniz .?
-Sarıyer’de haber yayınlama konusunda bir çığır açtığınız inancındayım .Bazıları gibi internetten resim kopyalayıp olmayan bir haberi yayınlamıyor , yanımıza gelerek bire bir görüş alıyorsunuz .Dağıtım sistemizinde abonelik doğru bir girişim .Reklam değil gazete’de haber okumak isteyen gerçek okuyucu kitlesine ulaşıyorsunuz .Kimseyle uğraşmadan sadece kendi işinize yoğunlaşmanızda başarıyı getirdi diye düşünüyorum .Sarıyer’in büyük bir değeri İstanbul Gazetem olmuştur .Bu hizmeti hiç bir basın mensubu vermedi bildiğim kadarıyla .Siz hiç bir maddi menfaat beklemeden bu gününüzü bizlere feda etmeniz gerçek bir gazetecilik örneğidir .Dilerim tüm basın mensubu arkadaşlar sizlerden örnek alır .Bana ayırdığınız süreniz için teşekkür eder başarılarınızın devamını isterim .
 
 
Bir pazar günü röportajımızda burada son buldu .Sohbet sonrası mahalleyi birlikte gezdiğimiz Muhtar Çetin karayılan Sarıyer’de bir rekora imza atabilir diye biliriz . Mahalleli onu çok sevmiş . Adeta büyük bir ailenin bahçesinde gibi hissettik .Bizlerde Muhtarımıza başarılar dileyerek ,görevini sürdürmesi için Rumelihisar Mahallesinden ayrıldık .
 
 
 
Muhtarlarla röportaj 
İstanbul Gazetem 
Varol KISA