Sarıyer Belediyesi kriz masası 444 1 722

Sarıyer Belediyesi kriz masası 444 1 722 

 
 
Meteoroloji tarafından yapılan kar uyarısı sonrasında Sarıyer Belediyesi ekipleri vatandaşların kar yağışından olumsuz şekilde etkilenmemesi için çalışmalara başladı.
 
Sarıyer Belediyesi Kriz Masası’nın, 17 adet tuz atma aracı, 12 adet iş makinesi, 3 tuz serpme aracı ve 140 saha personelinin mücadele ettiği kar çalışmaları kapsamında acil durumlar için mahalle muhtarlarına tuz torbaları bırakıldı.
 
Kış çalışmaları hakkında bilgi veren Sarıyer Belediyesi Fen İşleri Müdürü Veysel Kahraman, “Meteorolojinin vereceği bilgiler doğrultusunda krizle mücadelemiz sürecek. Eş merkezli olarak köyler bölgesi dediğimiz Zekeriyaköy, Ferahevler ve Ayazağa şantiyeleri olmak üzere 3 ayrı noktadan faaliyet göstereceğiz. Ayrıca belediyemizin diğer birimlerinin de katıldığı bir kriz masası oluşturduk. Lojistik destek verecek personel sayısını arttırdık. 300’e yakın çalışma kadrosu ile kışa hazırız. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri de görev alanlarına giren ana arterlerde çalışmalarını yaparlarsa olumlu bir sonuç alacağımızı düşünüyoruz” şeklinde konuştu.
 
Fen İşleri Müdürlüğü’nün yanı sıra oluşturulan kriz masasında görev alacak olan sağlık personelinin çalışmalarını tamamladığını ifade eden Sağlık İşleri Müdürü İrfan Binboğa, “24 saat hastalarımız için ambulanslarımız hazır olarak bekliyoruz. Yolda kalan vatandaşlarımız içinde ring yapacağız” dedi.
 
Yılın son günlerinde meydana gelecek olan yoğun kar yağışı ile mücadele etmek için Sarıyer Belediyesi birimlerinden oluşturulan kriz masasına çağrı merkezinin 444 1 722 numaralı telefonlarından ulaşılabileceğini belirtildi.
 
 
 

 

Bir cevap yazın