Gölge Kadın “Uzun yol biletlerine dikkat”

“Gölge Kadın” ilk gün itibariyle yüzlerce telefon ve mail trafiğine maruz kaldı… Siz değerli Sarıyerlilerin artık güçlü bir sesi var “Gölge Kadın” .

 

Sarıyer Merkez mahallesinde çalışan bir hanımefendi okurum arayarak derdini dile getirdi. anlattığı olay aynen şu şekilde olmuş…

   – “Bayram tatili için Sarıyer merkez mahallesinde bulunan “Metro” otobüs istasyonuna bundan 10 gün önce gittim. Biletimi aldım. Günler geldi geçti ve yolculuk günü sabahı iş yerine gittim. Mesai bitiminden sonra yola çıkacaktım. fakat sabah erken saatlerde telefonum çaldı ve telefondaki ses “Otobüsünüz için gelen servis aracı kalmak üzere geliyor musunuz?” sorusunu soruyordu.

  Çalıştığım iş yeri ve otobüs işletmesi arasında fazla mesafe yoktu, yürüyerek iki dakikada gittim ve “Benim yolculuğum bugün fakat sabah değil ben çalışıyorum ,biletim akşam saatleri ” dedim.

  Biletimi elimden alarak bakan görevli “Hayır hanımefendi sizin biletiniz sabah 10:50 bileti ve servisiniz 08.55 kalkacak sizde biletinizi imzalamış almışsınız” dedi. Otobüs biletimin bir yanlışlığa maruz kaldığını ve saatini değiştirmeleri rica ettim. Maalesef görevli arkadaştan “RED” cevabı geldi. Hiç bir şekilde saatini değiştiremeyeceklerini ve para iadesinde bulunmayacaklarını dile getirdiler… Bende bu olayı yerel basına taşıyarak insanlardan faydalandıklarını anlatacağımı yüzlerine söyledim ve çıktım diğer bir otobüs işletmesinden yeniden bilet aldım.

  İşyerine geldiğimde arkadaşlarım İstanbul Gazetem Gazetesini göstererek “Gölge Kadın” dan bahsettiler, sizi aradım ve geldiniz. Benim maddi kaybım oldu . Fakat Sarıyer halkının bu konuda uyarmanız için bir haber yapabilirseniz ve bu Metro otobüs işletmesi içni neler yapabiliriz konuşmak istedim.İyi ki siz varsınız , geldiğiniz için teşekkür ederim” dedi ..

  Öncelikle kendisinin bir emekçi kadın olarak kazandığı zor parasının boşa gitmesi üzmüştü beni. Yetmiş beş TL bir bilet olmadı yetmiş beş TL diğer bilet . Acaba Metro otobüs işletmesi neden böyle bir zararı hoş görmüştü bu Sarıyerli vatandaşımız için ….

  İstanbul Gazetem Gazetesinin çalıştığı otobüs işletmesini aradım ve sorunu anlattım. Kendisine biletin fotoğrafını gönderdim. Gelen sonuç maalesef okuyucumuzu üzecek şekildeydi. Biletlere atılan imza “Okudum ,gördüm” anlamına geliyor ve hak taleplerini sıfır seviyesine indiriyordu. Fakat gayri resmi aldığımız cevap ise otobüs işletmesinin otobüs saatlerini ileri alabileceği yeni bir biletle değiştirebilmesiydi. Elbette bizler kanuni merciler değiliz .Sadece uyarabiliriz.Bu konuda haklı veya haksız bulamayız.

Fakat uyara biliriz .

Lütfen Bilet alırken saatine , güzergahınıza ve tabii otobüs işletmenize dikkat ederek okuyarak ,okuma bilmiyorsanız bilen birini yanınıza alarak gidiniz. Bilet aldıktan sonra tekrar kontrol edin ve böyle kötü sürprizlerle karşılaşmayın.

İyi yolculuklar ve Ramazan Bayramınız mübarek olsun

Gölge Kadın

Haber ihbar hattım istanbulgazetem@hotmail.com

 

GÖLGE KADIN Sponsorları için de sürprizleri var.!

İstanbul içinden herkesin sponsor olabileceği  “Sarıyer gölge Kadın” yazılarını internet haber sitesine ve basılı yayına taşımasında destek veren sponsorlarına hediyeleri var.

Firma sahipleri için tanıtım ,ilan,eleman, özel gün kutlama, taziye ilanı, kutlamalar, künye bilgileri gibi pek çok tanıtım bilgileri ücretsiz yayınlanacak.

Detaylar için ABONE ofisimizle iletişime geçebilirler. Sarıyer’e sahip çıkmak isteyenlerin SARIYER GÖLGE KADIN’a sponsor desteği olmalarını bekliyoruz”

bilet

Bir cevap yazın