Sarıyer İlçe Emniyet Yunusları göz açtırmıyor

Bir kişi neler değiştirebilir?

Bir çoğumuz çok zor dese de, yetki sahibi gerçekten yürekten hizmet aşkı ile görevini yapıyorsa çok şey değiştirebildiğini ;Sarıyer ilçesine geldiği günden bugüne Sarıyer’in çehresini değiştiren Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı’yı takip etmelidir.

BUNU DA BAŞARDI .

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı göreve geldiği ilk günlerde “Huzur Toplantısı” olarak isimlendirdiği mahalle ve ilçe sorunlarını dinlediği etkinliklerle dikkati çekti. Tüm Sarıyer dinler dinler unutur sanırken beklenmeyen bir olay oldu. Sokaklarda artık huzur baş göstermeye başladı. Trafik kirliliği yaratan egzost sesleri sustu önce Sarıyer’de. Daha sonra sahil şeridinde aileleri rahatsız eden ufak guruplar kayboldu ve Sarıyer “Bisikletli Polis ” ekipleriyle tanıştı. Trafiği tıkayan yanlış park eden araçlar artık yoktu. Bazı esnaflar şikayetçi olsa da onun tek amacı Sarıyer’de Yaşam alanlarını huzur içinde kullanılmasıydı. Bildiği doğruda devam etti. Onun doğrusu Sarıyerlinin doğrusu olmuştu. Bir darbede uyuşturucu tacirlerine vurdu. Artık sokaklarda uyuşturucu tacirleri rahat gezemiyor, Emniyetin gücünü hissediyorlardı.  Bu çalışmaların devam etmesi gerekiyordu.

Bu başarı Sarıyerliler kadar , hayırsever iş adamlarının da dikkatini çekti. Ve onlarda taşın altına ellerini koymayı istediler.

AMAÇ HUZURLU SARIYER

Daha hızlı görevlerini yerine getirmek için araçlara ihtiyaç vardı. Bu yardım Sarıyerli iş adamlarından geldi. Sarıyer Belediye Başkanlığı aracılığıyla bağlantı kurulan iş adamlarınca  bağışlanan araçlarla oluşturulan “Yunus Ekipleri”mesaiye hızlı başladı. 8 Ekim’de iş başı yapan ekibin 15 günlük çalışma bilançosu açıklandı.  Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı imkan verilirse neler yapılacağını gösterdi.

İŞTE YUNUS EKİBİ’NİN 15 GÜNLÜK BİLANÇOSU

6 aranan şahıs GBT yapılarak gözaltına alındı
8 kişi, üzerindeki narkotik maddelerle ele geçirildi
1 adet torbacı tabir edilen şahıs ve 117 adet satışa hazır bonzai uyuşturucu madde ve satıştan elde edilen paralar yakalandı
5 adet silah (3 pompalı tüfek 2 adet tabanca) yakalandı
1 kişiye ehliyetsiz oto kullanma para cezası kesildi
1 kişiye abartılı egzoz ve alkollü araç kullanmaktan para cezası kesildi

 

 

“İSTANBUL GAZETEM (İstanbul’da en çok okunan Ailenizin tek gazetesidir)

HABER: VAROL KISA/ İSTANBUL GAZETEM

İSTANBUL   haberleri www.istanbulgazetem.com haber sitemizden ve Basılı yayınımızdan takip edebilirsiniz .

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ

Türkiye’nin her yerindeyiz.Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

İhbar Hattı : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05″

Bir cevap yazın