Sarıyer mahalleleri – Darüşşafaka

Sarıyer mahalleleri – Darüşşafaka

 İstanbul Gazetem Sarıyer ilçesinin mahallelerini ziyaret etmeye devam ediyor. Sarıyer’in en huzurlu mahallesi Darüşşafaka Mahallesini CHP Mahalle Başkanı Aydan Sarı Kankaya ile gezdi.

Darüşşafaka mahallesinin cadde ve sokaklarına baktığımızda nasıl bir mahalle olduğunu anlamak çok zor olmuyordu.

Darüşşafaka Mahallesi Caddeleri:

01- Bahçeköy Caddesi
02- Çayırbaşı Caddesi

Valide Sultan Caddesi Merkez Mahallesi Sokakları:

01- Petek Sokak
02- Açelya Sokak
03- Ata Sokak
04- Çağdaş Sokak
05- Petek Çıkmazı Sokak
06- Ayaz Caddesi Çıkmazı Sokak

Darüşşafaka Mahallesi İçindeki Siteler:

01- Seba Koru Sitesi
02- Seba Panorama Sitesi
03- Gazeteciler Sitesi
04- Yonca Sitesi
05- Kılıç Sitesi
06- Bahar Sitesi
07- Orkinos Sitesi
08- A. Tababecl Sitesi
09- İTÜ’lüler Sitesi
10- Elektrik Mühendisleri Sitesi
11- Elif Uğur Sitesi
12- Karikatüristler Sitesi
13- Hürriyet Sitesi
14- Doğa Sitesi
15- Canket Sitesi
16- Üniversiteliler Sitesi
17- Marmara Sitesi
18- Gezgin Apt. Sitesi
19- Hukukçular Sitesi
20- Başarı Birlik Sitesi
21- Armada Sitesi
22- 7. Gazeteciler Sitesi
23- Megakent A1-A2, B1-B2 Sitesi
24- Arıkent Sitesi
25- Açelya Apartmanları Sitesi
26- Mega GD Sitesi
27- Mavi Haliç Sitesi
28- Çağdaş Boğaziçi Sitesi
29- Beldemiz Sitesi
30- Asma Kent Sitesi
31- Sporkent Sitesi
32- Filiz Apt. Sitesi
33- Özveri Sitesi
34- Özçınar Sitesi
35- Planlamacılar Sitesi
36- İnşaatçılar Sitesi
37- Mülkiyeliler Sitesi
38- Beyaz Martı Sitesi
39- Demko Sitesi
40- Takad Sitesi
41- Sağlam Sitesi
42- Hülbe Sitesi
43- Hasan Bey Apt. Sitesi
44- Gümrükçüler Sitesi

 

 

     Görüldüğü gibi 44 siteden oluşan bir mega kent görünümündeki mahalleyi, CHP Mahalle Başkanı Aydan Sarı Kankaya ile birlikte İstanbul Gazetem okuyucuları için gezdik. Bizleri Sarıyer Belediyesi’nin mahalleye yaptığı “Yaşam Evi”‘nde karşılayan  Sarı Kankaya sözlerine şöyle başladı.

      ” Darüşşafaka Mahallesi 44 siteden oluşan sokak sayısı iki olan eğitim ve öğrenim seviyesi yüksek bir mahalle olarak çoğunluğu iş adamları,siyasetçiler ve basın mensuplarının bulunduğu, gelen mahalle sakininin asla vaz geçmediği, emniyet açısından hiç bir sorun yaşamadığımız, belediye ve kaymakamlık hizmetlerinde sorun yaşamadığımız hem huzurlu, hemde emniyetli bir mahalledir.” diyerek bizleri mahalle sakinleri ve esnaflarıyla tanıştırdı.

    İlk durağımız elbette değerli mahalleyi çok iyi bilen emlak uzmanı “Kılıç Emlak Gayrimenkul ” oldu. Güler yüzleri ve sıcak tavırlarıyla bizleri karşıladılar. Darüşşafaka Mahallesinde son yıllarda fiyatlarda bir artış olmadığını fakat doların inişli çıkışlı hareketlerinin satışlara yansıdığını anlatan uzmanımız Alparslan KILIÇ;  “Darüşafaka Mahallesi huzurlu ve emniyetli bir mahalle olarak gözde bir yerleşim birimidir. Özellikle Gazeteciler Sitesi mahallemize isim ve değer katmaktadır. Satış bedelleri çok yüksek olmayan sitelerimizde kiralarda makul seviyede devam etmektedir. Halkımıza elimizden gelen yardım ve kolaylıkları yapıyoruz.” dedi. Belediye hizmetleri hakkında mahallenin yeterli hizmetleri alabildiğine değinen uzmanımız, mahalle olarak Kaymakamlığımıza fazla iş bırakmıyoruz. Gelir seviyesi orta halden biraz daha iyi olan mahalle sakinlerimiz ikamet ettiği için bizlerin tüm hizmet beklentisi Belediyemiz oluyor. Sarıyer belediye Başkanımız Sayın Şükrü GENÇ bu konuda bizleri yalnız bırakmamaktadır.” diyerek çay ve sohbetimize devam ettik.

 

İkinci durağımız  “Taksi Durakları” oldu.

Mahallede iki taksi durağı mevcut. Mahallenin hizmet kalitesi taksi duraklarına yansımıştı. Sohbetimizde tüm mahalle sakinleri gibi taksi sürücüleride sakin,huzurlu, güvenilir mahallelerini anlatırken mutluluk saçıyorlardı. Belediye hizmetlerinin noksansız verildiğini dile getirdiler. Sarıyer Emniyet Müdürü Ercan ÇAMIRCI ‘nın göreve geldiği günden bugüne mahallede huzur operasyonlarını tam anlamıyla gerçekleştirdiğini anlatırken ” Sayın Emniyet müdürümüz Ercan ÇAMIRCI ‘ya ayrıca teşekkür etmek istiyoruz. Sarıyer’e geldiği ilk günlerde düzenlediği “Huzur Toplantıları”nda aldığı tüm şikayet notlarımızı ilerleyen günler içerisinde bir bir gerçekleştirdi” diyerek Sarıyer emniyet Mensuplarına teşekkür ettiler. 

Aydan Sarı Kankaya bizleri daha sonra park alanlarını gezdirerek mahalle turuna devam ettirdi. Sonuç olarak İstanbul Gazetem  Sarıyer’de huzur dolu bir mahalle ziyaretinin daha sonuna gelmiştik. sizleri CHP Mahalle Başkanı Aydan Sarı Kankaya ‘nın tanıtım vidosu ile başbaşa bırakıyoruz.  

Haber VAROL KISA / İSTANBUL GAZETEM 

 

 

 

 

 

 EN ÇOK OKUNAN HABER 

Fecebook sayfamızda takip edebilirsiniz..

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ “Türkiye’nin Gazetesi”

ABONE OLUN, GAZETENİZ KAPINIZA GELSİN!

Türkiye’nin her yerindeyiz. Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

İhbar Hattı : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

Bir cevap yazın