Sarıyer PM Üyesi Gökan Zeybek kimdir

Sarıyer PM Üyesi Gökan Zeybek kimdir, İstanbul Gazetem SarıyerGÖKAN ZEYBEK KİMDİR?;

1964 Bayburt Doğumlu olan Gökan Zeybek,  İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi mezunu, CHP ‘de Kâğıthane İlçe Başkanlığı,  İstanbul Yerel Yönetimler Komisyonu Sekreterliği,

CHP İstanbul Kurultay Delegeliği, ayrıca 2009 – 2011 İstanbul Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Sözcüsü,2009 – 2015 İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Sarıyer Belediyesi CHP Meclis Üyesi, Grup Başkanvekili.

CHP 36. Olağan kurultay’da seçilen PM üyesi.
2014 – 2019 dönemi Sarıyer Belediyesi Teknik Başkan Yardımcısı görevini sürdürmektedir.
Bir Mustafa Kemal ATATÜRK aşığıdır.
Sarıyer’de bir çok projede imzası bulunan Zeybek kitle örgütlerine önem vermiş ve bir çok STK’larda görev almıştır.
1988 – 2015 Mimarlar Odası ve T.M.M.O.B Genel Kurul Delegesi,
1999 – 2003 Şirintepe Spor Kulübü Başkanı,
2001 – 2003 TSHD (Toplumsal Saydamlık Hareketi Derneği) Yönetim Kurulu Üyesi,
2001 – 2003 Transparency Movement Association Türkiye Kolu Yönetim Kurulu Üyesi,
2001 – 2008 İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi,
2008 – 2012- İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkan Yardımcısı,
Sarıyer Spor Kulübü As Başkanı, İstanbul Atlı Spor Kulübü Denetim Kurulu Üyesi

SARIYER TÜRKİYE SİYASETİNDE

Türkiye Cumhuriyeti son yıllarda siyasetin bir yaşam biçimi olduğu yılları yaşıyor. artık sosyal hayat diye bir şey yok. her ne yaparsanız yapın dilerseniz spor, dilerseniz sanat, dilerseniz medya . hiç bir şey fark etmiyor bir bakıyorsunuz siyasetin içindesiniz. İşte bu görselin olduğu yerde artık ilçeler ve iller yarışmaya başladı. Bu yarışın liderliğini 2009 yılından bugüne Sarıyer yapmaktadır.

NEDEN SARIYER ?

2009 yılında sosyal belediyeciliği isteyen bir ilçe olarak Türkiye gündemine gelen Sarıyer’de CHP adayı Sayın Şükrü GENÇ Başkan seçildi. Gündeme gelen projeleri “Yeni Belediye binası, Yaşar kemal Kültür merkezi ve nikah salonu, SAGEM, Sarıyer akademi, onlarca park ve gündüz bakım evleri ile başarılı bir dönemin ardından tarihde ilk kez aynı siyasi partiden aynı isim 2014 yılında tekrar Sarıyer belediye Başkanlığını alıyordu. 2014 siyasetinde yine Sarıyer gündemden düşmedi. Yapılan yollar, binalar, parklar ve özellikle çocuklar ile gençler için uygulanan hizmetler Sarıyer için bir yıldız daha getiriyordu.

CHP için SARIYER 

Özellikle AKP’nin en çok istediği ilçelerden biri olan Sarıyer’de CHP içinde önemli gelişmeler oluyordu. İki dönem üst üste yapılan başarılı hizmetler CHP içinde başarı çıtasını zorluyordu elbette. Bu çıtaların birinde İstanbul İl Başkanlığı seçimleri gerçekleşirken  CHP Sarıyer başarılı çalışmalarıyla yine gündeme geliyordu. Hızla yükselen bu başarı grafiğini Genel merkez ve Kurultay Delegeleri De fark etmiş olacaklar ki PM üyeliğine aday olan CHP Sarıyer’den Gökan ZEYBEK ismini ilk 56 üyenin içerisinde istediler. CHP Genel Merkez sitesinde Sarıyer’den bir siyasetçinin ismi tüm dünya tarafından okunmaktadır.

Şimdi iki yıl Sarıyer için gurur yılı olarak tüm Türkiye’de isminden bahsettirecektir. Günlük haber sitemiz ve aylık abonelik sistemli gazetemizden CHP GM haberlerini okuyabilirsiniz.

Bizlerde İstanbul Gazetem gazetesi ailesi olarak başarılarının devamını diliyoruz. 

 

HABER : ZUHAL TAŞKIN / KAĞITHANE 

 

 

Bir cevap yazın