Sarıyer'de Bonzai sokaklara yeniden çıktı .

ÖLÜMCÜL SALGIN GİBİ
 
Emniyet verilerinin işlendiği haritada, “sentetik kannabinoid” pazarlayan sokak satıcılarının 2011’de 13 ilde bulunduğu görülüyor. Bonzai yakalanan illerin sayısı 2012’de 32’ye ulaşırken, 2013’te yakalanmayan iller azınlıkta kalıyor. 2013’te sadece 22 ilde bonzai görülmüyor. Kaplan, resmi veriye göre 3 yıldaki artışın yüzde 800 olduğunu belirtti. Bu madde, Bakanlar Kurulu’nca 2010’da uyuşturucu kapsamına alınmıştı. 
 
 Sarıyer sokaklarından geçen sene temizlenen zehir tekrar sokaklara ve okul önlerine çıktı. Sarıyer belediyesi ve Ülkü Ocaklarının yaptığı çalışmalar sonuç vermiş ve Sarıyer zehirden temizlendi derken , 2015 yazlarında tek tek çıkmaya başlayan satıcılar ,yine okul önleri ve sokakları mesken etmeye başladılar . Bu tehlike yine can almadan durdurulmalıdır. İşte geçen yıl Sarıyer’de gerçekleşen olaylar.
 
 
 
-Birçok kentte özellikle gecekondu mahalleleri Bonzai tehlikesi altında. Zehir tacirlerine karşı önlem almak isteyen vatandaşlar Bonzai’ye savaş açtı. Sarıyer’de Fatih Sultan Mehmet mahallesi sakinleri uyuşturucu satıcısı olduğunu iddia ettikleri ailenin evini kepçeyle yıktı.
 
 
 
-İstanbul’un Sarıyer ilçesinde 400 polisin katılımı ile hava destekli operasyon düzenleyen İstanbulNarkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü 23 adrese baskın yaptı.
Reşitpaşa, Armutlu ve Fatih Sultan Mehmet mahallelerinde gerçekleştirilen operasyonlarda 9 şüpheli göz altına alınırkens satışa hazır halde bulunan 900 paket bonzai, 216 adet esrar, 103 adet extacy hap, 10 adet taş kokain, 9 adet toz kokain, 2 tüp kimyasal ve 36 gram eroin ele geçirildi.
Aramalarda uyuşturucunun yanı sıra 4 adet tabanca, 4 adet pompalı tüfek, 34 amermi ve 8 pompalı küfet kartuşu ele geçirildi. Bulunan silahlar kriminal incelemeye gönderildi.
 
Yetkilileri ve kurumları uyarırız .Halkımız bilinçli bir çalışma ile yine bu zehiri Sarıyer’den temizleyecektir. Haber Varol KISA

Bir cevap yazın