Sarıyer’de kan ve organ bağışında dev kadro

Sarıyer’de kan ve organ bağışında dev kadro

Türk Kızılay’ı ve Sarıyer İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği Hüseyin Kalkavan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi bahçesinde düzenlenen  “Kan ve Organ Bağışı” kampanyasında dev kadro katılımda bulundu.

 

Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin,

Sarıyer Ak Parti İlçe Başkanı Salih Bayraktar,

Sarıyer İlçe Sağlık Müdürü Asuman Kerem Şıralı,

Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Tahmaz,

Sarıyer İlçe Sağlık ve Gençlik Spor Müdürü Namık Şişman,

Ak Parti Sarıyer İlçe Yönetim Kurul Üyeleri,

Ak parti Sarıyer Belediye Meclis Üyeleri, 

 

Yoğun katılımın gerçekleştiği kampanya öncesi Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin bir konuşma yaptı.

BİLGİN; ” Kan ve Organ Bağışı kampanyamız Sarıyer için büyük önem ve anlam taşıyor.  Sarıyer ilçemiz tüm etkinlikleriyle örnek bir ilçe olmuştur. Şimdi Kan bağışı ve organ bağışı kampanyamızda da İstanbul’un tüm ilçelerine örnek olacağımızın inancındayım.  Allah kan eksikliğini hiç bir vatandaşımıza yaşatmasın. Kızılay kan kampanyasını sonuna kadar destekleyeceğiz. Organ bağışları son derece önemlidir. Bu hususlarda sizlerden destek bekliyoruz. İhtiyaç duyulan hususlarda sizlerin yardımlarına baş vuruyoruz. Gösterdiğiniz büyük ilgi,destek ve yardımlardan dolayı sonsuz teşekkürler ediyorum” dedi

 

 1001 KERE MAŞALLAH DİYORUZ.

Sarıyer Sağlık Müdürü Asuman Kerem Şıralı İstanbul Gazetem’e verdiği demecinde “Organ Bağışı hepimizin ölümümüzden sonra eğer beyin ölümü ile olmuş isek üç uzman hekim kararı ile ölümümüz gerçekleştikten sonra,   kişinin TC numarası girilerek öldü ibaresi  girildiğinde eğer bağış yapmış ise ancak o zaman bağış yaptığı görülebilen son derece güvenilir bir kayıt sistemidir.

Kişilerin bağışı başka hiç bir zaman hiç bir sağlık kurumunda sorgulanıp öğrenilemez.  Vatandaşımızın bu konuda endişe duymasına hiç gerek yoktur.

2012 den itibaren bağışlarımız Sağlık Bakanlığında  bu güvenli sisteme kayıt ediliyor. Hatta 2012 öncesi bagışcıların yeniden bağış yapması gerekiyor. Bunlardan biri de benim. 2016 senesi Sarıyer İlçe Sağlık Müdürlüğü Organ Bağışı Koordinatörlüğü olarak rekor bir rakam hedefledik ve bir Sarıyer li olarak gururla ifade etmeliyim ki 1001bagisa ulaştık daha da ilginci yineleyerek bağış yapan 1001.inci bağışçı ben oldum”.1001 hayat masalı” dedik bu seneyi kapatırken. Organ Bağışı bagiscinin isteğine göre istediği organı ölümünden sonrası için bagisladigi bir sistemdir.Yil boyu vatandaşımızı bu konuda bilgilendirmeye devam edip yeni bağışçıları sisteme katmaya devam edeceğiz.

Bu hususta sayın Kaymakamımız Gürsoy Osman Bilgin‘e Ak Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar ve  teşkilatına Hüseyin Kalkavan Anadolu Sağlık Teknik Meslek Lisesi ne verdikleri destekten dolayı teşekkür ederiz. Bu yıl Türk Kızılay’ında kan bankası deposunda miktar azalması üzerine ”Vatan Sana Canim Feda” programları ile organ bağışlarımız ile kan bağışlarımızı aynı mekanda alarak ,duyarlı Sarıyer halkının kan bağışlarımızı da daha da arttırmasını sağlamak istedik.

”Yüzlerce cana can katan” Sarıyerli vatandaşlarımıza müteşekkiriz.

 

 

 HABER VAROL KISA / İSTANBUL GAZETEM 

 

 Fecebook sayfamızda takip edebilirsiniz..

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ “Türkiye’nin Gazetesi”

ABONE OLUN, GAZETENİZ KAPINIZA GELSİN!

Türkiye’nin her yerindeyiz. Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

İhbar Hattı : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

Bir cevap yazın