Sibel Gökçe

 

İSTANBUL GAZETEM MAGAZİN EKİBİ SİZLERİ SEVDİĞİNİZ SANATÇILARLA  BULUŞTURMAYA DEVAM EDİYOR.

SİBEL GÖKÇE 

Her hafta sizlerden gelen mail ,twitter,instagram,whatsapp,messenger, facebook sayfalarımızda yayınlanan istekleriniz üzerine sevdiğiniz sanatçılarla sizleri buluşturuyoruz.Bu hafta yoğun istek alan ünlü sanatçı SİBEL GÖKÇE sorularınızı yanıtladı. Röportaj sinem KAYACAN / İSTANBUL GAZETEM MAGAZİN YAŞAM

 Sibel Gökçe, kameralarla 15 yaşında tanıştı. Oyunculuk mesleğine ilk adımlarıını Silaha Yeminliydim, Dökülen Yapraklar, Güneşten de Sıcak filmlerde rol alarak attı. 1988’de Sen Benimsin, Dört Köşe Dünya, Yabancı adlı filmlerde oynadı. Ertesi sene Hep Ezildim, Ayaz Geceler’de oynadı.

Dansçılık hayatına da bu sıralarda başladı. Çetin Cengiz Dance Group (1991), Hakan Peker Dance Group (1989-1990), Sema Tekin Dance Group (1990-1991), Solo Dance 1991-Today’de kendini gösterdi.
Kitapları
Orospu Kadavralar (2003)
Köpek Kusuyor (2003)
İnce Küfür Annesi (2003)
Erkekleri Pişirme Yöntemleri (2003)

SİNEMA FLİMLERİistanbulgazetem_sibel

1987 Silaha Yeminliydim
Dökülen Yapraklar
Güneşten De Sıcak / Sarı Güneş
1988 Sen Benimsin
Dört Köşe Dünya
Yabancı
1989 Hep Ezildim
Ayaz Geceler
1990 Aile Bağları / Deli Fişek
1991 Aile Bağları
Ula Ula Niyazi
1992 İki Kızkardeş
1993 Bizim Takım , 1994 Kızlar Sınıfı , Tehlikeli Kadın , Yaz Aşkları , Yoksa Yaşlandım Mı?
1995 155 Alo Polis , Polis Dosyası , 1996 Karanlıkta Gözlerime Bak
1997 Acı Günler ,Yasemin , Kıskaç , 1998 Mualla , Karışık Pizza
1999 Kara Kentin Çocukları , Renkli – Türkçe
2000 Zehirli Çiçek , Üvey Baba – Fidan , Gerçek Niyazi , Hiç Bana Sordun mu?
Abuzer Kadayıf , Baykuşların Saltanatı , Küçük Onur , Haremde Dans
2004 Canım Annem Şelale , 2005 Pembe & Mavi

SİBEL GÖKÇE CEVAPLANDIRIYOR!

Sibel Gökçe kendini nasıl anlatır?

Aslında ben kendimi anlatmaktan çok beni başka birinden dinlemek hoşuma gider. İnsanlar kendilerini anlatırken bazı şeyleri engeller . Bence Sibel Gökçe , on parmağında on marifeti olan hayata aşık bir sanatçıdır. Uzun huzurlu ve sağlıklı bir hayatı yaşamak için Sibel Gökçe neleri yapabiliyor ve canı ne istiyorsa yapmaktan çekinmeyen cesur biridir. 

Kamera karşısına ilk çıkma anınız ?

Çocuk yaşlarda figüran olarak ilk kamera karşısına çıktım. Tutkum büyüktü . Allah yürü kulum dedi , filmlerde rol almaya ve baş rollerde bir çok filmlerde yer aldım .

Size göre ünlü olmak zor mudur ?

Ünlü olmak zorluktan çok şans işidir. Biraz zeki olmak bu konuda başarıyı elde etmenizde büyük destekçiniz olacaktır. 

İlk Sinema Filminiz hangisidir?

“Hapishane Gülü” ilk sinama filmim olamsından ziyade çok önemli bir hatırası gözlerimde canlandı. Bu filmi ilk bizim evde ailemle izledim. Evde misafirlerde vardı. İzlerken bak Sibel bu kız sana çok benziyor ! dediler. Çünkü ailem beni işe gidiyorum biliyordu. Ben onlara bu büyük tutkumdan bahsetmemiş ve söylememiştim.

Tatlı bir13233267_10206146125072172_1944362802_n tebessümle röportaj sırasında gelen hayranlarıyla fotoğraf çektirip küçük sohbetlerle soru cevaplara devam edilirken Gökçe muhabirimiz Sinem KAYACAN’I da unutmadı . gerçekten mütevazi , candan ve samimi  bir şekilde dikkatle soruları dinliyor ve muhabirimize özenle cevaplarını veriyordu. Sevenleri bu röportajı okurken gerçekten merak ettikleri konuların cevaplarını bulacaklardı.

 

Başarınızın sırrı nedir ?

Yapabileceğine ve yaptığına inanmak , erken kalkan yol alır felsefesini hayatının içine sokabilmektir. Başarılı olacağına inandığın işi severek yapmak .

En sevdiğiniz sanat eseriniz.

ÜVEY BABA , tek kelimeyle benim için en önemli dizi , Fidan karakterim,  bana en çok has veren ve geçmişime baktığımda en çok gurur duyduğum eserdir.

Sibel GÖKÇE , oyuncu ,Danscı ve yazar sizce Sibel GÖKÇE hangisidir?

Aslında hepsi söylediğiniz gibi SİBEL GÖKÇE ‘ dir. Çünkü tüm yaptığım işlerimi severek ve beslenerek yaşıyorum. 

Gelecek hakkında planlarınız nelerdir ?

“Gelecekte bir gün gelecek” plan yapmam günün şartlarına göre hazırlık yaparım . 

Son sorulardan sonra serbest kürsü ile Sibel GÖKÇE’nin sevenlerine anlatmak istediklerini dinledik .

Sizin sevenlerinize anlatmak istediğiniz konular nelerdir?

13230697_10206146125272177_729440541_oÖncelikle asla şöhret olmak için evden ayrılmasınlar. ailelerinin bilgi ve izni dahilinde sevdikleri mesleklerin peşine düşsünler. Ünlü olmak zamanımızda sosyal medyayı iyi kullanmaktan geçiyor ve onlar benden daha iyi kullanıyorlar. Türk sineması “Altın Çağı” nı yaşıyor. Bu bizlerin gelişmesini sağlayacaktır . Düşünceler değişiyor .Bizim ilk başladığımız zamanda Dans etmek veya Dans etmeyi istemek bir suç gibiydi .Şimdi her isteyen dans edebiliyor , şarkı söyleyebiliyor ,yazarlık yapabiliyor . Yazarlık yapmanın bir şartı “Mutlaka okumak” tan geçer. Okuyan insan çok bilir ve yazma ihtiyacı duyar . Projelerim ve eserlerimle kısa sürede sevenlerimle bir arada olacağım.  Bu arada Magazin muhabirlerine de teşekkür etmeden geçemem . Sizin öncülüğünüzde tüm İstanbul Gazetem çalışanlarına teşekkür ederim. 

 

İSTANBUL GAZETEM MAGAZİN / SİNEM KAYACAN

 

 

 

Bir cevap yazın