Şişli Belediyesinde neler oluyor

Şişli Belediyesinde neler oluyor

İstanbul Gazetem Şişli ofisimize gelen haberlerin ardı arkası kesilmiyor .Gelen duyumlar üzerine olayın şu şekilde yapıldığı iddaa ediliyor.
 
Belediye , Çanakkale ziyareti yapılması için bir gezi tertipliyor.Bu sosyal proje elbette takdir edilmesi gereken bir hizmet .Fakat bir çok belediyede olduğu gibi ,burada da bazı menfaatçilerin ortaya çıktığı görülüyor .
Vatandaşları toplayıp Çanakkale’ye götürüyor. Gezi için   60 otobüse ihtiyaç olduğu ihale usülüyle duyuruluyor .
Fakat nasıl oluyorsa ‘ICS Turizm’ adlı bir şirket, diğer teklif veren firmaların verdiği fiyatı biliyor ve kazanabileceği rakamı sunduğu söyleniyor .. Dolayısıyla ihale ICS Turizm’de kalıyor..
 
Belediye ihale dışında, doğrudan alım yapmaya izin veren maddeyi de işleterek bir başka firmadan, R Turizm isimli bir şirketten de otobüs istiyor.. Buraya kadar hepsi tamam.. Fakat bundan sonra bazı başka ilginçlikler ortaya çıkıyor.
Örneğin 60 otobüs Çanakkale gezisi için kiralanmış olmasına rağmen, Çanakkale’ye bunların tamamı gitmiyor. Tamamının gitmesi olasılığı yok ayrıca. Çünkü bir garip durum var ortada.. Mesela otobüslerden resmen plakası bildirilen araçlardan birinin trafikte kaydı bile yok. Resmi yazıda 34 JH 2410 plakalı bir araç görünüyor. Fakat söz konusu plaka herhangi bir araca takılı değil aslında.. 34 JSJ 23 plakalı araç ise 28/12/2006 tarihinde trafikten men edilmiş. Hurdaya ayrılmış.. Ama ihale neticesinde bildirilen araçlar arasında görünüyor.. 34 YH 686 plakalı bir otobüs daha var 60 araçlık listede.. Bu plaka da 3 kez yazılmış.. !! Başka araçlarla ilgili de sorun var. Örneğin bildirilen modellerde ya da markalarda gelmemiş araçlar var. Şöyle ifade edeyim.. 2015 model Mercedes 403, İstanbul’dan Ankara’ya 2.500 TL’ye gidiyorsa aynı mesafe ve koltuk sayısında 2005 model bir MAN 1.700 TL’ye gider. Marka ve modelin ihalede böyle bir önemi var. Bu araçların önemli bir bölümünün Haziran ayındaki Çanakkale gezisinde olmadığına bir kanıt da, OGS raporları.. Normal şartlar altında her otobüsün en az 2 OGS geçiş kaydı olması lazım. Listedeki otobüslerin OGS geçiş kayıtlarına bakıldığında ise yapılan yolsuzluk açık biçimde ortaya çıkıyor.. Çünkü bazı otobüsler, o tarihlerde hiçbir OGS kaydında çıkmıyor..
 
  Şişli Belediyesi’nde bir yapı, bir turizm şirketi ile anlaşmalı olarak tezgah kurmuş. Birim fiyatı 2.250 TL + KDV üzerinden 60 araç için içeriden 160 bin lira para çekmişler. 15-20 bin TL’ye mâl ettikleri gezi sonucu kendi belediyelerinden tek seferde 100 bin liranın üzerinde parayı hortumlamışlar.. 
 
 Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü Atölye Şefi Hasan Fındık ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Hasan Tapan imzalı bu etkinlik sonucunda ne olur bilinmez .Sayın Belediye başkanı Hayri İnönü bu konuda ne yaptı veya ne yapacak haberin devamında sizlerle olacaktır . Haber Varol KISA 
 
                                         İSTANBUL GAZETEM ‘den ayrılmayın …
 
 

ŞİŞLİ BELEDİYE HABERLERİ 

sermin_terzi_sisli_belediyesi_basin_danismani_hayri_inonu_www.istanbulgazetem.com

 

Bir cevap yazın