Sonun başlangıcı 16 Nisan’da start verdi

Sonun başlangıcı 16 Nisan’da start verdi

    AKP iktidarı artık sonun başlangıcı için 16 Nisan 2017 pazar günü start verdi. Referandum seçimlerine MHP olmadan giremeyen AKP eski gücünden yoksun zorla ve hile ile sanal bir Evet’li seçim kazandı.

    Nasıl bu kadar net hile cümlesini kullanabiliyoruz? Hükümetin her dediğine Evet diyen bir YSK seçimler tarihine kara damgasını vurdu. İlk oyların açılmasıyla HAYIR önde görüldüğünde Anayasal Hukuk Tarihinin görmediği bir şekilde İç işleri bakanlığının acil genelgesine uyan YSK “Mühürsüz zarfların” içerisinden çıkan Evet oylarını kabul etti. AKP artık hile ile MHP nin desteği ile inanılmaz zorluklarla seçim kazanmaya çalışıyordu. Çünkü onun eski seçmenleri güven oyu vermedi.  İlk yerel ve genel seçimlerde hem belediyelerini hemde milletvekillerini kaybedeceği garanti oldu.

   Referandum süreci başladığında 18 madde değişikliğini okudum. Ve dedim ki ; bunun anayasayla alakası yok. Tek başkanlık için alt zemin hazırlanıyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin bu tehlikeden korumak için her vatandaşımızın yapmak istediğini yaptım ve seçim çalışmalarında yer aldım. Sokaklar HAYIR diyordu. Sosyal medyada destekler artıyor hızla ivme kazanıyordu. AKP artık ilk seçimi kaybedecek dedim ve % 70 oranını baraj yaptım. anlaşılan bu barajı AKP’li yöneticiler de duymuş olacak ki; Türk seçim tarihinin görmediği gayri resmi ve nahoş yöntemlere başvurdular. 

BEN BİLE İNANAMADIM ..

 Yıllarca tarafsız bir gazetecilik örneği verdiğim günlerde AKP haberleri yayınlardım. Onları tanımak ve incelemek istedim. İçlerinde iyi insanlarda vardı. Bizlerin karısına kızına annesine göz diken namussuzlar da . Çocukları seven koruyan da vardı. Çocuklara taciz edenlerde. Neticede siyasi bir parti ve 15 yıldır yönetimdeydiler. Tanımak gerekli artık demiştim.   15 yıldır hükümeti yönetmenin verdiği yorgunluğu yapılarında görüyor ve seçimlerde artık hiç bir şansları olmadığını görüyordum. Nitekim öyle oldu. MHP yandaşlık yapana kadar. Devlet Bahçeli sen tek başkan olmak istersen ben destek veririm dediğinde bu fırsatı kaçırmayan RTE kolları sıvadı ve hızlı bir şekilde TBMM 18 madde değişikliğini halka sormak üzere servis ettirdi.

   Tarih belirlendi ve 16 Nisan 2017 olarak açıklandı. Evetçiler ve Hayırcılar çalışmalara başladı. Önce HAYIR çadırlarına saldırılar düzenlendi. Sonra broşür dağıtan HAYIR cılara saldırıldı. Evetçiler seçim için çalışmak yerine HAYIRcıları çalıştırmamayı tercih etti. Artık AKP’nin projesi yoktu. Anlatacak ve konuşacak hiç bir şeyleri yoktu. Sadece kaba kuvvet ellerinde kalan son kozdu. Seçim günü yaklaşıyor ve korku imparatorluğu iyice rahatsız oluyordu. Seçimi kaybetmeleri gerçek bir seçimle yapılırsa kesin görülüyordu. 15 yıllık iktidar kaybederse “sonun başlangıcı” olacaktı. Gerekli olan tüm yanlış işler yapılsada yine olmuyor ve HAYIR kazanıyordu. AKP Hükümet olarak son kozunu kullanacak ve emir yetkisi ile YSK baskısını yapacaktı.

   Mühürsüz zarflar geçerlidir.

Yok artık dedirten bir açıklama o kadar arsız arsız kamuoyuna anlatılıyordu ki; dinleyen çocuklar bile gülüyordu. “Mühürsüz zarflar kabul edildi”. bir anda ivme ters döndü. Yetmiyor gibi birde hiç bir basın yayın organı açıklama yapmazken, AKP yakınlığı bilinen ajanslar bir anda %65 Evet önde haber algılarıyla manipülasyon yaratıyor kapanması imkansız oranları halka empoze ediyordu. büyükşehirlerde Hayır öndeyken nasıl oluyordu da Evet kazanıyordu kimse anlamadı. Anlamadığı öyle belliydi ki AKP liler ilk defa kazandıkları seçimi kutlamadan evlerinde yaşıyordu.  Sokaklarda buz gibi bir hava vardı. 15 yıldır iktidar bir partinin bu kadar zorlayarak ve yanlış kararlar üzerine kazanması kendi taraftarını dahi şaşırtıyordu. İşte sonun başlangıcı dediğim dağılma artık başlıyor.

   Bu tarih AKP’nin zaferi değil, dağılacağı ilk günün belirtisidir. Allah ömür verirse bende sizlerle göreceğim. Yeni Türkiye’de yeni bir siyasi parti artık yeni yol haritası çizecek. Bir kazanç kendim için oldu. Referandum seçimleri kişiliğimi bulmamda bana çok büyük faydası oldu. Ruhumun, beynimin, ilkemin uyuşmadığı gurupla asla aynı yolda yürüyemeyeceğimi öğrendim. Bunun karşılığını hiç bir maddi güç alamazdı. Beni destekleyen binlerce Hayır oyu veren dostlarıma selam olsun. Asla pes etmiyorum. Gelecek inanın bizlerin olacaktır. Ne diyoruz bundan sonra “Tarihi korkaklar asla yazamaz.” …

                                            Varol KISA

                                                 Milletin Kardeşi

 

Haber:  İstanbul Gazetem

Abone İstanbul Gazetem

Fecebook sayfamızda takip edebilirsiniz..

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ “Türkiye’nin Gazetesi”

ABONE OLUN, GAZETENİZ KAPINIZA GELSİN!

Türkiye’nin her yerindeyiz. Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

İhbar Hattı : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

 

Bir cevap yazın