Sosyal Medya Dolandırıcılığı “Siyaset buna da bulaştı”

Basın, milletin müşterek sesidir. Bir milleti aydınlatma ve irşatta, bir millete muhtaç olduğu fikrî gıdayı vermekte, hulâsa bir milletin hedefi saadet olan müşterek bir istikamette yürümesini teminde, basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir.

 

Sosyal Medya Dolandırıcılığı “Siyaset buna da bulaştı”

Sosyal medya hayatımıza girdiği günden beri, iyi olduğu kadar kötü amaçlı kullanımlara da vesile oldu. Bunlar internet üzerinden vatandaşları kandırmaya başladığında, adeta sosyal medyada çanak tutarcasına izin verdi.

Tüm dolandırıcılara nefes aldırmayan emniyet güçlerimiz, aslında onlarla değil sosyam medya platformu ile mücadele ediyor hale geldi. Ne zaman birileri engellense sosyal medya yeni bir fırsat veriyordu.

ÇİFTLİK BANK GİTTİ CANLI YAYIN BAŞLADI 

Enson hepinizin de bildiği gibi çiftlik bank mağdurları, sosyal medyalarda oyun platformu ile başlayarak sanal ürünlere paralarını vermeye başladı ve sonunda hepinizin yine bildiği manzara karşımıza çıktı. Şimdi sosyal medya oyunları bıraktı ve canlı yayın izni verdi. Bunlar canlı yayınlarda halkın vicdanına veya düşüncelerine ses olduklarını idda ederek yola çıktılar. Daha sonra ödenekler toplanmaya başladıkça bir kazanç kapısı oldu sosyal medya .

CUMHURBAŞKANINA HAKARET DAVAM VAR, CANLAR DESTEK VERDİ

Yıllardır özellikle Atatürk düşmanları veya dinimizi kullananlar bu yöntemle para kazanıyordu. Şimdi siyaset bu arenaya geldi. Özellikle siyasi düşünceleri ters olanlar bunu fırsat bildi ve kitlesel düşüncenin sesi olduklarını iddaa ederek halkımızdan izinsiz yine sahtekarlık yöntemleriyle para topladılar. Bizler halkımızı uyarmak istiyoruz. Sosyal medyalarda “resmi internet satış firmaları, dernekler , STK ve siyasi kurumlar, vakıflar” vb kurum ve kişiler konumuz dışıdır. Onlar Türkiye cumhuriyetinden izinli kurum ve kişilerdir. bizlerin anlattığı , hiç bir işi gücü olmayan zatların sosyal medyalarda hadi bana destek olun ben Cumhurbaşkanına hakaret ettiğimden mahkemeye düştüm diyerek halkı kandıranlardır.

En son bir kişiyi bizlerde şikayet ettik. Kendisini adeta Lüleburgaz Cumhuriyet Başsavcılığı’nda bir çalışan gibi gösteren , sadece Fabrikada işçi olduğu öğrenilen, aynı zamanda Cumhurbaşkanına hakaret davasının olduğunu ve CANLAR destek oldu diye çekinmeden canlı videoda para dilenen kişiyi bizlerde şikayet ettik.  Dava için para toplanmaz, ülkemizde avukatınız yoksa devletimiz ücretsiz size avukat veriyor. Lütfen bilgi kirliliğinden uzak durun…

siyaset sandıkta yapılır

Değerli okuyucularımız, her hengi bir lideri veya partiyi düşünce ve ideoloji olarak sevmeye bilirsiniz, fakat onlara karşı hakaret eden kişilere para vermek yerine siyaset arenasında çalışın ve sesinizi sandıkta çıkartın. Doğrusu budur. Dileriz bu donlandırıcılar gün gelir cezalarını çeker ve sizlerde artık kadırıldık demekten vaz geçersiniz.

Bu haberi sonuna kadar okuduysanız tüm sosyal medyalarda iyi bir şey yapmak için lütfen paylaşın….