Suat Aydoğan

SUAT AYDOĞAN KİMDİR?

 

Suat Aydoğan, (d. 1976 – İstanbul). Müzik yönetmeni,besteci. Sanatçı birçok albüm’ün müzik yönetmenliğini ve aranjörlüğünü üstlenmiştir. Çalıştığı çoğu sanatçı/şarkıcının çıkış yapmasında katkısı büyüktür. Bir dönem Şahin Özer ve Erol Köse etiketiyle çıkan albümlerin çoğunun müzik yönetmenliğini yapmıştır. Suat Aydoğan ise, dinleyicilere ismini, öncelikle Serdar Ortaç’ ın 2008 tarihli “Sana Değmez” parçasının sonunda düet bölümünde bulunması ile, duyurmuştur, ardından 2010 yılında Seyhan Müzik etiketiyle “Ben Senin İçin Varım/Müziktir Her Şeyi Anlatan” albümünü çıkarıp geniş kitlelere yayılmıştır. Albümdeki Bebeğim, Sana Kıyamam ve Silerim Yeryüzünden parçalarına kliplerini kendisi çekmiştir.
Suat Aydoğan, Gökhan Özen’in Benden Sorulur şarkısına yaptığı aranjeyle 2013 yılının En İyi Aranjörü seçilmiştir.

Serdar Ortaç ‘ın 2014 Mayıs’ında çıkardığı Bana Göre Aşk albümünde Bilmediğim Yerlerdesin şarkısının bestesini ve düzenlemesini yapmıştır. Bu şarkının sözlerini ise Tarık İster yazmıştır.

Türkiye’nin tek karnavalı[1] olan Portakal Çiçeği Karnavalı için Ezgi Özbay tarafından yazılıp bestelenmiş “Nisanda Adana’da” isimli şarkının düzenlemesini yapmıştır. Şarkı, 2014 yılından beri karnavalın resmi şarkısı olarak kullanılmaktadır.

 

İstanbul Gazetem Magazin ekibi , siz değerli okuyucuları için , ünlü aranjörle çalışma ortamında doğal bir röportaj yaptı.

Sizden gelen soruları Muhabirimiz Sinem Kayacan sordu , Aydoğan açık yüreklilikle cevap verdi. Ve hiç bir sansür isteği olmadan .

 

SUAT AYDOĞAN SORU CEVAP RÖPORTAJI

1_ SUAT AYDOĞAN ‘ı sizin gözünüzde nasıl tarif edersiniz. ?.

CVP… Ben daha çok hayatı güzellikleriyle yaşayan sakin bir hayatı olan müzik dışında ise doğayı. İnsanları,hayvanları seven bir insanım…

2_Ünlü olmanın zorlukları nelerdir?

CVP.. Aslında ben çok ünlü birisi sayılmam …fakat 20 yıldır müzik sektörünün içerisindeyim tabi ki gördüğüm çok şey var…Kısaca ünlü olmak hayatı yüzde 50 yaşamaktır,yalnızlıktır,mutsuzluktur… Zirveye çıktığınızda gidecek başka yeriniz yoktur.. Yalnızlık çok fazla artar ve hayatınız anlamsızlaşır….Tabi ki iyi yanları da vardır….

IMG-20160524-WA00033_Aranan bir aranjör olmanın sırrı nedir?

CVP.. Çok Çalışmak kısaca…. 1996 da başladım aranjörlük hayatıma, 20 yıldır üzerinde çalışıyorum yüzlerce hit şarkı yaptık bu güne kadar, en büyük başlangıç fazla istemektir ,gönülden savaştığınız sürece mutlaka ALLAH’ın yardımıyla başarılı olursunuz benim inancım bu yöndedir….Sadece kendinize inanın…

4_  Müzik hayatınıza ne zaman girdi?

CVP– Müziğe 6 yaşımda çok küçükken gönül verdim, Ailem müzikle uğraşmamı istemiyordu okuyup doktor,pilot olmamı istiyorlardı ben gönlümü müziğe kaptırmıştım ,ruhuma işlemişti …ben yetenekli insanların onlara ALLAH vergisi bir ödül olduğunu düşünüyorum tesadüf değil bence…. Evet ailemizde en büyük abim Mesut Aydoğan ritim perkisyon sanatçısı idi ben ondan ilham aldım daha 6 yaşımda iken…ona teşekkürü borç biliyorum… Canım ABİM…..

5_ Sahne çalışmalarınız devam ediyor mu ? Veya sadece Aranjörlük mü tercihiniz?

CVP.. Sahne çok keyifli bir deneyim fakat ben gece çalışmalarından pek yana değilim eskiden bildiğim için … sadece özel geceler konserler gibi program düşünülürse çıkıyorum…Aksi takdirde gece kulübü bile olsa sadece iki gala şeklinde olabilir…Sürekli hayır… Albüm sanatçısı olmak ve halk konserleri daha temiz ve güzel…. Aranjörlük tabi ki sürekli mesleğim….

6_ Eserleriniz arasında en çok başarılı gördüğünüz hangisidir?

CVP-  Öyle besteleriniz şarkılarınız oluyor ki sevgisi adeta çocuk sevgisi gibidir. Ve onlar çocuklarınız olur. Ben aslında hepsini severek okudum..Özellikle seç derseniz Serdar Ortaç’ın bestesi BEBEĞİM BU AŞK YALAN OLMASIN ve Benim olan SİLERİM YERYÜZÜNDEN ,Murat güneş kardeşimin, SANA KIYAMAM olabilir….

7_ İlk sahneniz ve şarkınız ? 

CVP.. Almanya ilk sahnem münihte gerçekleşti Türk EL ELE  Vakfının gecesinde çıkmıştım …ve ilk şarkım BEBEĞİM BU AŞK YALAN OLMASIN idi….

IMG-20160524-WA00018_   Neden Müzik ? 

CVP– Sinema oyunculuğu başka bir sektör onlarında işi zor yürekten oynamalısınız rolünüzü çok çalışmalısınız ve inandırıcı olmalısınız …Yabancı değilim tabiki sinemacılığa ama oyuncu olmak kolay bir şey değil benim öyle bir yeteneğim yok….MÜZİK? SİNEMA ? Tabi ki MÜZİKKK…

 9_ İlk albümünüz?

CVP– İlk Solo Albümüm Seyhan Müzik Etiketiyle 2010 yılında müzik severlerle buluştu…Yapımcım değerli büyüğüm Bülent Seyhan ile inanmıştık bana desteği herzaman tamdır…Allah a Şükürler olsun başarılı olduk….

10_    TV ekranları için düşünceniz. 

CVP– Evet Bir mizah yönümü keşfettiler bir tv programı olabilir kısmet artık…Çıkacağız biraz dinlenelim…

11_   En yakın gördüğünüz dostlarınız kimler ?

CVP– En iyi dostlarım Serdar Ortaç,Kutsi, Tuğba Özay, birlikte çalıştığımız kardeşim Tarık İster ,…

12-  Mesleğe yeni başlayacak aranjör adayları için önerileriniz ?

CVP— Şöhret olmak Kolay asıl marifet orada kalabilmektir…Genç yeteneklere tavsiyem istikrarlı olmaları ve penbe dünyaya fazla alışmamalılar çunki yanıltıcıdır….

13_  Kaç yıldır mesleğinizi sürdürüyorsunuz?

CVP– Benim yaşım 41… 20 yıldır Yapıyorum bir çok başarılı çalışmalarımız ortada çok mücadele verdik ve ALLAH a binlerce kere teşekkür ediyorum …

en önemlisi sağlık sonra çalışmak….

14_ Yeni albüm için düşünceleriniz?

CVP… Evt Kısmetse hazırlık içerisindeyiz sevgili dostum Serdar ortaç la birlikte..benim 2. solo albümüm yolda az kaldı müzik severlere sunacağız….

15_  Sizi şöhret eden Kamera mı , fotoğraf makinesı mı oldu ?

CVP– Şöyle ilk DSLR yani fotoğraf makinesi ile müzik klibini Türkiye’de ben çekmiş oldum sanırım çok ilgi gördü ve inanmadılar …Daha sonra yayıldı tabi ki….Güzelde oldu…

16_Yeni projelerinizden bahsedersek ?

CVP- Evt var tabiki çok yakında sürprizlerle karşınızda olacağız..

17_  Birde özel sorumuz olsun. evlilik ve çocuk dersem ?

CVP_ Ben çok yeni evlendim 1yıl oldu tam olarak, severek evlendim ve çok mutluyum …İnşallah tabi ki bir çocuk diliyorum ALLAH’ımdan….

Verdiğiniz samimi cevaplar ve bizlere zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederiz.

CVP İstanbul Gazetem Magazin ekibine teşekkür eder ve başarılarınızın devamını dilerim. Çok keyifli bir sohbet oldu. yeni projelerimi İstanbul Gazetem Magazin sayfalarında duyurmak üzere hoşça kalın .

İSTANBUL GAZETEM MAGAZİN  / SİNEM KAYACAN 

İstanbul Gazetem Dağıtım Alanları:

Türkiye’nin tüm illerine ve İstanbul’un  ilçelerindeki  mahallelerinde bulunan  abonelerimize….

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

Yenilenen içeriği ile yeni çalışmalarımızda yer almak isteyen siz değerli okuyucularımız bizimle irtibata geçiniz.

ABONE KAYIT : Varol Kısa (0535 248 40 23) 

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

Telefon numaralarımızla irtibata geçip abonemiz olabilirsiniz .Veya hesap numaramıza yıllık abonelik bedeli 100 tl yatırdıktan sonraistanbulgazetem@hotmail.com adresimize mail göndererek ” Adınızı , gazetenizin gelmesini istediğiniz adresinizi ve telefon numaranızı ” göndermeniz yeterli olacaktır. Türkiye’nin her yerine Gazetemiz ulaşmaktadır.

İlginiz için teşekkür ederiz. 

Abonelik ve destekleriniz için

HESAP NUMARAMIZ

YAPI KREDİ /Varol Kısa

Ferahevler Şubesi / Şube no: 1139

Hesap no: 89757664

IBAN: TR23 0006 7010 0000 0089 7576 64

Bir cevap yazın