Şükrü Genç nereye koşuyor!

CHP 31 MART SEÇİMLERİ SONRASI NELER YAPTI?

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu 31 Mart seçimleri sonrası milli iradenin oyları ile gelen belediye başkanları için talimatlar verdi. bizde araştırdık bu talimatlara başkanlardan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ne kadar uydu. Neden Sarıyer ? VKİY TV de her pazartesi yayındayız….

  1. Madde Yönettiğiniz belediyede hemşehrilerinizi inançları, kimlikleri yaşam tarzları itibariyle ötekileştirmeyiniz. Tüm vatandaşları kucaklayınız. Cevap : Başkanların en yakını basın birimi ve teknik danışmanlar bilinir. Sarıyer Belediye Başkanı Giresunlu yakın mesai arkadaşları basın birimi ve teknik danışmanı giresunlu 🙂 devam edelim..

 

2. Hizmeti belli kişiler için değil halk için üretiniz. Sizi oraya halkın getirdiğini unutmayınız.

Cevap : Sarıyer Belediyesi halk için neler yaptı cevabını kendilerinden bekliyoruz. Biz İstanbul Gazetem olarak 520 Milyonluk borcu olan belediyede böyle büyük bir hizmet görmedik.

 

3. Fakir ailelere, mahallelere pozitif ayrımcılık yapınız.

Cevap : Fakir ailelerin bizlere müracatı her halde Belediye ye müracaadan daha fazla . Muhatap bulamayan bir halk olması , fakir insanların haklarını arayamaması bir sebep olabilir mi?  Özellikle erzak burs eğitim yardımlarında ayırımcılık var mı? Bunu da belediyenin basın birimi halka açıklar sanırız.

4.Yoksullara yardım yaparken insan onurunu koruyunuz.

Cevap : Yardım etsinler de onur sonraki konu sayın Kılıçdaroğlu.

 

5. Yaptığınız harcamalarınızı yatırımlarınızı mutlaka mali disiplin içerisinde planlayınız.

Cevap . Sarıyer borç batağından çıksın , yatırımları konuşuruz.

6. Yönetici atamalarında likayat esasına mutlaka uyunuz.

Cevap Yönetici açıklaması nedir? Bu geniş bir yelpaze içerisine alırsak ve Basın biriminden, danışmalara, yönetici vasfını verdiği kişilerin liyakat açıklamasına uyup uymadığını bir gün Sayın Genel Başkan Kılıçdaroğlu belediyesini ziyaret ederek bizlere açıklar dileriz.

7. Belediyede adaletli yönetimi Mısır daki sağır sultan duymalı.

CEVAP : Çok güzel işte Sarıyer’de olmayan en önemli madde budur Sayın Kılıçdaroğlu. Adaletli bir yönetici kendi ilçesindeki değerleri bir tarafa itip diğer ilçelerden yönetim kadrosu kurmaz. Adaletli bir belediye halkın açlığı yokluğu bir kenara itip lüks makam arabalarıyla dolaşmaz. Adaletli bir belediye başkanı ilçesinde merkez mahallesine ben yaptım oldu bitti diyerek ne olduğu bilinmeyen bir yapıtı koymaz. Adaletli bir belediye başkanı her mahalleye sandık koyacağım yalanından sonra meskenlerin içine kocaman bir atık toplama kontenyerı koymaz. Adaletli bir belediye başkanı lokal dernekler adına açılan kahvanelerin meskül mekanlarda ağza alımayacak küfürlerle kağıt ve benzeri oyunları oynamasına izin vermez. Adaletli bir başkan yaş sınırı olan işçi alımlarında gençleri kenara itip işine gelen yaşlıları çalıştırmaz. Fazla vaktinizi almadan devamı gelecek diyor ve Sayın Kılıçdaroğlu’nun talimatlarından hiç birinin yaşanmadığı Sarıyer Belediyesini halkın vicdanına teslim ediyoruz.

   VAROL KISA : Trajı az olan Ailenizin Gazetecisi 

 

Her pazartesi Saat 22:00