Taşeron’da son durum

Taşeron’da son durum

Taşeron okuyucularımızdan gelen yoğun istek üzerine araştırdık. TAŞERONDA SON DURUM

Genel seçimlerden sonra taşeron işçilere için müjdeli haberler verilmişti. Merakla beklenen haber bir türlü gelmediği için İstanbul Gazetem okuyucuları “Taşeron’da son durum nedir?” sorusunu bizlere sordu. İstanbul Gazetem olarak Taşeron işçilerinde son kararı araştırdık.

Taşeron işçiler ne zaman kadroya alınacak! Kritik açıklama Bakan’dan geldi

Taşeron işçilerin kadroya alınmasına ilişkin son açıklama Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’ndan geldi. Binlerce taşeron işçiyi yakından ilgilendiren kadro haberi için Bakan Müezzinoğlu çalışmaların sürdürüğünü belirtti. Peki taşeron işçiler ne zaman kadroya alınacak?
 
Taşeron işçiler ne zaman kadroya alınacak! Kritik açıklama Bakan’dan geldi. 
Taşeron işçilerin kadroya alınmasına ilişkin çalışmalar sürüyor. Son olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu taşeron işçilerin kadroya alınmasına dair açıklamalarda bulundu. Bakan Mehmet Müezzinoğlu taşeron işçilere sabırlı olmaları gerektiği konusunda tavsiyelerde bulundu. İşte Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun taşeron işçilerin kadroya alınmasına ilişkin açıklamaları ve tüm merak edilen soruların detayları…
 
 
TAŞERON İŞÇİLER NE ZAMAN KADROYA ALINACAK?
 
Taşeron işçilerin kadro durumu ile ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu açıklamalarda bulundu. Bakan Müezzinoğlu, bir vatandaşın Taşeron çalışanların durumuna ilişkin soru üzerine, işçilerin biraz daha sabretmeleri gerektiğini söyledi.
“Bir süre daha sabredecekler. Biz şu anda onlara verdiğimiz sözün planlamalarını yapmaktayız.” diyen Müezzinoğlu, ”Ancak önemli olan alın teriyle, namusunuzla emeğinizin karşılığını alabileceğiniz bir işinizin var olmasıdır. Şu anda o hizmet alınıyor, o hizmetin karşılığında alın terinizin karşılığı ödeniyor. Devlet güvencesi biraz daha sabır istiyor. İnşallah Türkiye o sıkıntılı süreçleri de önümüzdeki günlerde azalttığında o sözümüzü de tutacak sizleri de devletimizin veya en büyük güvence millettir, milletin güvencesine devam edeceğiz.’ ‘şeklinde konuştu.
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş, bir gazetecinin taşeron düzenlemesi, emekliye promosyon ve asgari ücret gibi kamuoyunun beklediği konulara ilişkin yeni bir durumun olup olmadığını sorusuna, “Bunlarla ilgili çalışmalar son noktaya gelmediği için biz de son noktayı koyamıyoruz. Dolayısıyla bu anda bu çalışmalar ilgili bakanlıklarda devam ediyor, son nokta geldiği zaman da onu açıklayacağız.” karşılığını verdi.

Fecebook sayfamızda takip edebilirsiniz..

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ “Türkiye’nin Gazetesi”

ABONE OLUN, GAZETENİZ KAPINIZA GELSİN!

Türkiye’nin her yerindeyiz. Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

İhbar Hattı : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

 

 

Bir cevap yazın