Taytlar nasıl giyilir- Dilara Kırmıt

İstanbul Gazetem Kadınca bölümünde siz değerli kadın okuyucularımız için sektöründe en iyileriyle yayın hayatına devam ediyor.

 

 

TAYT SİZİ GİYSİN SİZ TAYTI DEĞİL !

Tayt 80’lerin bize hediye ettiğini kıyafetlerden biri..Hor kullanmayalım

Öncelikle taytları pantolon gibi kullanmaktan vazgeçelim.Gerçekten öne çıkan fazlalıklarınız ve kalçalarınız hiç te hoş görünmüyor vücudunuzla ön planda olma çabası cabalaşıyor ve sizi hiç seksi göstermiyor ve bütün gün taytla savaşıyorsunuz.Olabildiğince kalçanızı örtecek uzun tunikler,boyfriend gömlekler,bluzlar kışın triko kazaklar ile kombinlerseniz hem şık hem rahat ediceksiniz.

      En büyük avantajımız ise taytlarımıza uygun kombinliyceğimiz ayakkabı modelleri olması ve bu kombinlerinizi öncelikle platformsuz ayakkabılarla kombinlerseniz harika bir stil ortaya çıkacağından eminim.Renkli ve desenli taytları seven bayanlarımız içinde taytlarımızın üzerine mümkünse renk cümbüşü ve kavram kargaşası yaratmamak için düz sade üst parçalar kullanmanız göz yormayacaktır.Yalnız dikkat edin ! eğer bacaklarınız kalınsa açık rekli taytlardan uzak durun eğer canlı renkler seviyorsunuz o kombin parçasını mümkünse üst seçiminizde yapın mini etek giyerken neye dikkat ediyorsanız tayt giyerken ona dikkat edin.

    Unutmayın tayt giydiğiniz bir pantolon değil.Vücut hatlarınızı olabildiğince belli etmekte sizi ne şık ne seksi yapacaktır doğru kombin ve parçalarınızla her ikiside olabilir yeter ki doğru tercih yapın.Bir dönem geyikli taytlar modaydı ve kilolu bayanlarımızın ilk tercihlerinden biriydi nedense ? ve o geyiklerin bacaklarında can çekişdiklerini göremiyorlardı ve sanırım boydan aynada yoktu yada aynaya sığamıyorlardı ve konuda sert oluyorum çünki gerçekten görüntü kirliliği yarattıklarını düşünüyorum.Her moda olanı yakışanı giyemezsiniz ve moda bez parçalarından oluşan bir kavram değil moda doğru parçalarla doğru kombinler yapılırsa modadır yada o o parçalardan farklı kombinler oluşturabilirsen o bir moda akımıdır.Şimdi beni iyi dinleyin bayanlar;Bunu önlemek için biraz daha uzun üst parçaları kullanabilirsiniz gömlek,bluz,tunik..

    Mesela bacaklarınızın üst kısmı kalınsa kalçanızın hemen altında biten üstler bacaklarınızı daha kalın gösterecektir unutmayın ! Tayt ne zaman şık olur biliyor musunuz doğru tayt seçimi ve yapacağınız kombinlerle ! Ayakkabı seçimide önemli tabi Topuklu ayakkabılar babetler doğru seçim ama uzun boyluysanız ayak bileğinde biten bootie tarzı ayakkabılar sizi kısa gösterir ama yinede şık durduğunu düşünüyorum ! Size ufak tüyolar vericem umarım moda hayatınızın bir kenarına not edersiniz öpüyorum güzellikler

 

Tayt en çok uzun çizmelerle,  bootilerle ve önü kapalı topuklu ayakkabılarla yakışıyor diye düşünüyorum.

Desenli taytlar daha çok düz renkte üstlerle kombinlenirse şık duracaktır.

Deri taytları ise kot gömleklerle, ekoselerle, penyelerle, düz renkte trikolarla giyebilirsiniz.

Yaz mevsiminde salaş penyeler ve şifon bluzları tercih edebilirsiniz tayt giyerken.

Kışın ise taytları uzun trikolarla, triko elbise ve deri ceketlerle kombinleyebilirsiniz.

 

 

 Fecebook sayfamızda takip edebilirsiniz..

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ “Türkiye’nin Gazetesi”

ABONE OLUN, GAZETENİZ KAPINIZA GELSİN!

Türkiye’nin her yerindeyiz. Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

İhbar Hattı : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

 

 

Dilara,Kadınca

Bir cevap yazın