TEM ‘de 15 km kuyruk ,Bayram çilesi erken başladı

TEM 'de 15 km kuyruk ,Bayram çilesi erken başladı
TEM ‘de 15 km kuyruk ,Bayram çilesi erken başladı

Bayram tatili nedeniyle TEM Otoyolundan Ankara istikametine ve Karadeniz’e gitmek için yola çıkan tatilciler, Çaydurt, Yeniçağa ve Gerede mevkilerinde yoğunluğa neden oluyor.

 

İstanbul’da trafik yoğunluğu yüzde 67’ye ulaştı. Sürücüler saat 16.30 itibariyle Anadolu Yakası istikametinde Mahmutbey gişelerden Hasdal’a 99 dakikada ulaşabiliyorlar. Trafik yoğunluğunun ilerleyen saatlerde daha da artması bekleniyor.

 

TEM’DE BAYRAM YOĞUNLUĞU

 

Trafiğe yakalanmamak için sabahın erken saatlerinden itibaren yola çıkanlar, TEM’in Ankara yönünde de yoğunluğa yol açtı. TEM’in Abant, Bolu, Yeniçağa ve Gerede kesimlerinde görülen yoğunluk, zaman zaman maddi hasarlı kazaların da meydana gelmesiyle arttı. Uzun araç konvoyları oluşurken trafik bazen durma noktasına geldi.

 

Kaza yapan araçların kaldırılmasından sonra trafik akışı devam etti. Güzergahta aralıklarla trafik yoğunluğu yaşansa da ciddi aksaklık meydana gelmedi. Bayram tatili için yollara düşen tatilciler yol kenarlarındaki tesisleri de doldurdu. Tesislerin otoparklarında yoğunluk nedeniyle araçların park edebileceği alan kalmadı.

 

İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Şubesi ekipleri ise bayram yoğunluğu nedeniyle güzergahlarda denetimlerini arttırdı.

Bir cevap yazın