Unutulanlar – Gölge Kadın

Güzel bir pazar günü dileyerek merhaba İstanbul Gazetem okuyucularımız…. Bugün UNUTULAN ve efsanevi olayları sizlerle konuşacağız.

 

Atatürk Hava alanı taşınma işi bitti fakat hikayeleri bitmedi. Özellikle unutulan inanılmazlar konumuzun ilk sırasında burasının yer alması gayet normal geliyor. En pahalı eşyalar, kıyafetler, çantalar ve son olarak arabalar. Evet yanlış okumuyorsunuz arabalar.

Arabalar demişken; bu haftaki köşe yazımıza ilham konusu olan duyduğumuz bir olayı sizlere anlatmak istiyorum…

Kahramanımız genç bir adam. O kadar yoğun bir adam ki , hayatı iş olunca ailesini ve kendisini bile unutabiliyor. Tabii olay bunlarla alakalı değil. Bunlar manevi duyguları. Biz maddesel unutkanlıklardan bahsediyoruz.

Kahramanımız sabahın ilk saatlerinde kalkıyor ve arabasına binerek işine gitmek için yola düştü. Yol boyunca günün yoğunluğunu planlıyor ve neleri yapacağını kurguluyordu. Sonunda işyerinin önüne geldi ve arabasını park ederek iş yerine girmeyi başardı.

Yoğun tempoda ilk dakikalarda başlayan işinin bir iki saat geçtik den sonra beklenmeyen bir misafiri geliyor ve onunla sohbet sonrası öğlen yemeği için dışarı gidiyorlardı. Gelen misafiri onu arabasıyla alıp uzak bir ilçedeki güzel bir lokantaya götürdü. İnanılmaz özlem dolu sohbet sonrası hızlı geçen dakikalar ve gün bitiminde eve gelen kahramanımızın , ailesiyle bir kaç saat daha geçirdik den sonra , sabah erkenden işe gideceği için yatıp uyudu.

 

 

 

 

 

Yine kafasında yoğun bir tempo ile çalışma planları varken uyanıyor, evden çıkıp arabasına doğru ilerliyordu. Arabayı bıraktığı yerde durduğunda büyük bir sürpriz kendisini bekliyordu.

ARABA YERİNDE YOK 

Bizim iş kolik kahramanımız sabah sabah gözlerini yuvalarından oynatıyordu. Arabası dün akşam bıraktığı yerde yoktu. Hemen diğer park yerine koştu. Acaba buraya değil de oraya bırakmış olabilir miydi. Bir kızgın su daha başından aşağı dökülüyor ve araba yine yoktu. Önce kısa bir telaş ardından derin bir nefes alan kahramanımız ; dünü bir kere daha kafasında yaşadı.

İNANILMAZ UNUTKANLIK

Sakinleşen kahramanımız biraz daha derin düşündüğünde ; evet arabasıyla dün işe gitmişti. Fakat eve arabasıyla değil , uzun zaman görmediği sohbetinden zevk aldığı arkadaşının arabası ile bırakıldığını hatırladı ve sakin bir şekilde kendisine gülerek iş yerine yine yoğun temposuna gitti.

İşte değerli okuyucularımız burdan çıkması gereken ders ; Hayattın en güzel anlarını sakın kaçırmayın. Dostluk ve sohbet asla maddi bir karşılığı olmayan çok değerli duygulardır. Arabanızı bile ….

Güzel bir pazar günü diliyoruz….

  Gölge Kadın sizlerin sohbet arkadaşınızdır.Anılarınızı yazın yayınlayalım…