Var böyle Muhtar – Büyükdere Mahalle Muhtarı Ali Yazıcı

Var böyle Muhtar – Büyükdere Mahalle Muhtarı Ali Yazıcı

Hizmette sınır tanımayanlar için “yok böyle” deriz. İşte sınır tanıyan bir muhtar çıktığında bizde yazıyoruz ki “Sınırları kendi belirleyen VAR BÖYLE MUHTAR” Büyükdereli emin ellerde. 

Büyükdere Muhtarlığına seçildiği ilk günden bugüne yaptığı sıra dışı hizmetleriyle küçükten büyüğe her kesin sevgisini kazanan Ali Yazıcı şu günlerde insanların güveninin yanı sıra, gelecekleri için yatırım gördükleri değerlerini emanet edecek kadar ailelerinden biri görüyorlar.
Yaz aylarında memleketlerine ve tatile gidecek olan sokak sakinleri kendileri için değerli olan araba ile evlerinin anahtarlarını yakın akrabalarına değil aile bireyi gördükleri MUHTAR ALİ YAZICI’ya emanet ediyor.
Bizde duyduğumuzda gördüğümüzde şaşırdık. Fakat gerçekler şu ki; tatil sonrası geri döneceği güne kadar kendileri için güvenli bir yer olarak gördüğü büyükdere muhtarlığına araçlarını ve evlerinin işyerlerinin anahtarını  emanet bırakıyor.
Büyükdere Muhtarı Yazıcı vatandaşlarımız Geçen yıllarda olduğu gibi bu senede memleketlerine ve tatillerine giderken araba ile evlerinin anahtarlarını bize emanet bırakıyor yazıcı şahsi değerli eşyalarını muhtarlığına teslim edebilme güvenini halkımıza vermiş olmanın bugün gururunu yaşıyoruz ne mutlu bize ki halkımız muhtarlığımızı güvenilir bir kapı olarak görüyor diye konuştu.

SIRADAKİ HABER

VAROL KISA SARIYER